Dovolená Taba 2023: Užijte si slunce a moře v Egyptě!

Dovolená Taba 2023

Slunná Taba láká

Taba, perla Akabského zálivu, je synonymem pro slunce, pláže a relaxaci. S více než 300 slunečnými dny v roce je ideální destinací pro celoroční dovolenou. Teplé, křišťálově čisté vody Rudého moře lákají k potápění a šnorchlování a nabízejí fascinující pohled na barevný podmořský svět. Milovníci historie ocení blízkost hory Sinaj a kláštera sv. Kateřiny, zatímco ti, kteří hledají dobrodružství, si užijí výlety do pouště na čtyřkolkách nebo velbloudech. Taba nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních resortů po cenově dostupnější hotely, a uspokojí tak potřeby každého cestovatele.

Počasí v Tabě 2023

T

Nejkrásnější pláže Taby

Tába láká na dovolenou u Rudého moře s nádhernými plážemi. Jemný písek a průzračná voda lákají ke koupání, šnorchlování i potápění. Mezi nejoblíbenější pláže patří pláž u hotelu Coral Sea Waterworld, která je ideální pro rodiny s dětmi. Nabízí pozvolný vstup do moře a spoustu atrakcí pro nejmenší. Milovníci šnorchlování by si neměli nechat ujít pláž u hotelu El Wekala Aqua Park, která leží přímo u korálového útesu. Krásný výhled na záliv Aqaba a Saudskou Arábii si užijete z pláže u hotelu Mövenpick Resort Taba. Pláž je obklopena palmami a nabízí klid a relaxaci. Ať už hledáte zábavu pro celou rodinu, šnorchlování u korálového útesu nebo klidné místo pro odpočinek, v Tábe si vyberete zaručeně tu pravou pláž.

Tipy na výlety z Taby

Z Taby se dá podniknout spousta zajímavých výletů. Milovníci historie by si neměli nechat ujít návštěvu kláštera sv. Kateřiny, jednoho z nejstarších křesťanských klášterů na světě. Nachází se na úpatí hory Sinaj, kde podle Bible Mojžíš obdržel Desatero. Dobrodružnější povahy si mohou užít výstup na horu Sinaj a vychutnat si nezapomenutelný východ slunce.

Pokud toužíte po odpočinku, vydejte se lodí na ostrov Faraonů s pevností Saladin. Čeká vás tam křišťálově čisté moře ideální pro šnorchlování a potápění. Za návštěvu stojí i barevný podmořský svět Národního parku Ras Mohammed.

Hotely v Tabě pro rok 2023

Tába láká na sluníčko a průzračné moře po celý rok. V roce 2023 na vás čekají hotely všech kategorií, od luxusních resortů s all inclusive až po útulné hotýlky pro komornější dovolenou. Rodiny s dětmi ocení hotely s aquaparky a animačními programy, páry si užijí romantiku v hotelech s privátními plážemi a wellness centry. Ať už hledáte odpočinek, zábavu nebo aktivní dovolenou, v nabídce hotelů v Tabě si zaručeně vyberete. Nezapomeňte si rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, obzvlášť pokud plánujete dovolenou v hlavní sezóně.

Cena dovolené v Tabě

Tába, perla Sinajského poloostrova, láká na sluncem zalité pláže a průzračné vody Rudého moře. Kolik ale bude stát dovolená v tomto egyptském ráji? Ceny se liší v závislosti na sezóně, délce pobytu, typu ubytování a stravování. Obecně lze říci, že Taba patří k dostupnějším destinacím.

Zájezdy s all inclusive do tříhvězdičkových hotelů začínají na ceně okolo 12 000 Kč na osobu za týdenní pobyt. Pokud preferujete luxusnější ubytování v pětihvězdičkovém hotelu, počítejte s cenou od 20 000 Kč na osobu a více. Letenky se pohybují v rozmezí 8 000 až 15 000 Kč.

Kromě ceny zájezdu je potřeba počítat s kapesným na výlety, suvenýry a další výdaje. Doporučujeme si také sjednat cestovní pojištění.

Bezpečnost v Tabě 2023

Tába, oblíbená destinace na Sinajském poloostrově, láká cestovatele svými nádhernými plážemi a korálovými útesy. Bezpečnost turistů je zde prioritou a egyptské úřady zavedly řadu opatření k zajištění klidné dovolené. V turistických oblastech hlídkují policisté a vojáci, hotely a letoviska mají vlastní bezpečnostní služby. Doporučuje se dbát na základní bezpečnostní pravidla, jako je nošení cenných věcí u sebe a nepít vodu z kohoutku. Před cestou je vhodné sledovat aktuální informace Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Publikováno: 02. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: PetrNeruda

Tagy: dovolená taba 2023 | informace o dovolené v taba v roce 2023