Dovolená v Německu: Užijte si krásy našeho souseda

Dovolená V Německu

Kam v Německu?

Německo, země s bohatou historií a kulturou, nabízí nepřeberné množství turistických cílů. Berlín, hlavní město, láká na historické památky jako Braniborská brána, Reichstag či East Side Gallery. Milovníci umění ocení návštěvu Muzejního ostrova s Pergamonským muzeem. Pro rodiny s dětmi je ideální výlet do Zoo Berlín či Legolandu Discovery Centre. Bavorsko okouzlí nádhernou přírodou, majestátními hrady jako Neuschwanstein a malebnými městy jako Mnichov či Rothenburg ob der Tauber. Romantickou atmosféru si užijete v údolí řeky Rýn s vinicemi a středověkými hrady. Ať už hledáte historii, kulturu, zábavu či relaxaci, Německo má co nabídnout.

Kdy jet do Německa?

Německo má co nabídnout v každém ročním období, ale nejlepší doba pro návštěvu závisí na vašich preferencích. Jaro (duben-květen) je kouzelné s rozkvetlými zahradami a příjemnými teplotami. V létě (červen-srpen) si užijete festivaly, pivní zahrádky a dlouhé slunečné dny. Podzim (září-říjen) je ideální pro milovníky barev, vína a sklizňových slavností. Zima (listopad-březen) láká na vánoční trhy, zimní sporty a útulnou atmosféru.

Cestování po Německu

Německo, země bohaté historie, úchvatné architektury a malebné krajiny, láká k objevování. Prozkoumejte pulzující Berlín s jeho ikonickou Braniborskou bránou a muzeem Pergamon. Zažijte romantiku pohádkového hradu Neuschwanstein, který inspiroval Walta Disneye. Projděte se uličkami historického Rothenburgu ob der Tauber s jeho hrázděnými domy. Milovníci piva nesmí vynechat návštěvu Mnichova, kde se koná slavný Oktoberfest. Prozkoumejte malebnou oblast Černého lesa s jeho hustými lesy, jezery a tradičními vesnicemi. Ať už se vydáte kamkoli, Německo vás okouzlí svou rozmanitostí a krásou.

Ubytování v Německu

Německo nabízí širokou škálu ubytování pro každý rozpočet a vkus. Pokud hledáte luxusní zážitek, najdete zde mnoho pětihvězdičkových hotelů ve velkých městech jako Berlín, Mnichov a Hamburk. Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici cenově dostupné hostely, penziony a Airbnb.

Oblíbenou volbou jsou také kempy, které jsou skvělým způsobem, jak si užít krásnou německou přírodu. Při plánování cesty si nezapomeňte rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, zvláště pokud cestujete v hlavní sezóně.

Jídlo a pití v Německu

Německá kuchyně je proslulá svými vydatnými a chutnými pokrmy. Mezi nejoblíbenější jídla patří vepřová kolena, klobásy, bramborový salát a kysané zelí. Typickým německým pečivem je praclík, který se skvěle hodí k pivu. A když už mluvíme o pivu, Německo je pivní velmoc s obrovskou škálou pivních stylů. Od osvěžujícího Kölsche po silný tmavý Bock si tu na své přijde každý milovník piva. Kromě piva se v Německu pije také víno, zejména bílé, a to především v oblastech podél Rýna a Mosely.

Tipy na výlety

Česká republika je plná nádherných míst, která čekají na prozkoumání. Ať už jste milovníci historie, přírody nebo adrenalinu, vždycky se najde něco, co vás nadchne. Vydejte se na výlet na Karlštejn a prozkoumejte majestátní hrad tyčící se nad řekou Berounkou. Projděte se kouzelnými uličkami Českého Krumlova a pokochejte se pohledem na pohádkový zámek. Milovníci přírody si přijdou na své v Českém Švýcarsku, kde na ně čekají úchvatné skalní útvary a vyhlídky. Adrenalin si pak můžete dopřát v některém z lanových center, kterých je po celé republice nespočet. Nezapomeňte si naplánovat i zastávku v některé z tradičních českých restaurací a ochutnat speciality místní kuchyně.

Praktické informace

Otevírací doba se liší v závislosti na ročním období, proto si před návštěvou zkontrolujte aktuální informace na webových stránkách. Doporučujeme zakoupit si vstupenky online předem, abyste se vyhnuli frontám. Na místě je k dispozici placené parkoviště, ale doporučujeme využít spíše MHD, jelikož parkovacích míst bývá omezeně. V areálu najdete restaurace a občerstvení, ale můžete si vzít i vlastní jídlo a pití. Fotografování a filmování pro nekomerční účely je povoleno.

Publikováno: 10. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: PetrNeruda

Tagy: dovolená v německu | informace o dovolené v německu