Dovolená Španělsko letecky all inclusive 2023: Užijte si slunce bez starostí!

Dovolená Španělsko Letecky All Inclusive 2023

Přímé lety z Prahy

Praha je skvělým výchozím bodem pro vaši all inclusive dovolenou ve Španělsku v roce 2023. Z Letiště Václava Havla Praha odlétají přímé lety do mnoha španělských destinací. Mezi nejoblíbenější patří:

Barcelona (letiště El Prat)

Palma de Mallorca (letiště Son Sant Joan)

Malaga (letiště Málaga–Costa del Sol)

Alicante (letiště Alicante–Elche)

Tenerife (letiště Tenerife South)

Přímé lety z Prahy do Španělska obvykle trvají 2-3 hodiny. Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně a dostupnosti, ale obecně platí, že nejlevnější letenky pořídíte s dostatečným předstihem. Mnoho leteckých společností nabízí i charterové lety do Španělska, které jsou často výhodnější než lety pravidelné.

Při výběru all inclusive dovolené ve Španělsku s leteckou dopravou z Prahy v roce 2023 nezapomeňte zohlednit délku letu a cenu letenky. Dále si promyslete, jakou oblast Španělska chcete navštívit a co od své dovolené očekáváte. Španělsko nabízí širokou škálu možností, od rušných pláží na pobřeží Costa Brava po klidné zátoky na ostrově Menorca. Ať už hledáte odpočinek na pláži, poznávání historických památek nebo aktivní dovolenou, ve Španělsku si určitě přijdete na své.

Doba letu do Španělska

Délka letu do Španělska se liší v závislosti na tom, odkud letíte a kam ve Španělsku se chystáte. Z Prahy se do oblíbených turistických destinací, jako je Barcelona, Mallorca nebo Malaga, dostanete přímým letem za zhruba 2,5 až 3 hodiny. Let na Kanárské ostrovy, které jsou od pevninského Španělska vzdálenější, zabere přibližně 4,5 až 5 hodin.

Při výběru all inclusive dovolené ve Španělsku s leteckou dopravou v roce 2023 je dobré zohlednit délku letu, a to zejména pokud cestujete s malými dětmi. Pro rodiny s malými dětmi jsou ideální kratší lety, aby cesta byla co nejméně únavná. Pokud vám delší let nevadí, otevírá se vám širší škála možností a můžete prozkoumat i vzdálenější kouty Španělska.

Transfer z letiště

Po příletu do slunného Španělska na vaši all inclusive dovolenou v roce 2023 vás jistě potěší, že transfer z letiště do vašeho hotelu je často již zahrnutý v ceně zájezdu. Po výstupu z letadla vás uvítá delegát cestovní kanceláře, který vám pomůže s případnými dotazy a nasměruje vás k vašemu autobusu. Moderní a klimatizované autobusy vás poté bezpečně a pohodlně dopraví až k vašemu hotelu.

Délka transferu se liší v závislosti na vzdálenosti letiště od vámi zvoleného letoviska. Pro představu, transfer z letiště v Malaze do oblíbených destinací jako je Marbella trvá přibližně 45 minut, zatímco cesta do vzdálenějších oblastí Costa de la Luz může zabrat i 2 hodiny. Během cesty si můžete vychutnat první pohledy na španělskou krajinu a těšit se na zasloužený odpočinek.

Pokud dáváte přednost individuální dopravě, máte možnost využít i taxi služeb nebo si pronajmout auto přímo na letišti. Tato varianta vám poskytne větší flexibilitu a svobodu při poznávání okolí.

Pohodlné autobusy

Součástí vaší all inclusive dovolené ve Španělsku v roce 2023 je doprava moderními a pohodlnými autobusy. Ať už se chystáte na výlet do Barcelony, Valencie nebo na slunné pláže Andalusie, cesta bude příjemnou součástí vašeho zážitku. Autobusy jsou vybaveny klimatizací, pohodlnými sedadly a dostatkem prostoru pro vaše pohodlí. Během delších přejezdů se můžete těšit na pravidelné přestávky, abyste se mohli protáhnout a občerstvit. Naše cestovní kancelář spolupracuje s renomovanými dopravci, kteří kladou důraz na bezpečnost a komfort. Díky tomu se můžete plně soustředit na odpočinek a těšit se na nezapomenutelnou dovolenou ve Španělsku.

Možnost pronájmu auta

Pronájem auta ve Španělsku během vaší all inclusive dovolené v roce 2023 může být skvělým způsobem, jak si užít dovolenou naplno a poznat krásy této země i mimo váš hotelový resort. S vlastním autem se snadno dostanete na odlehlé pláže, do malebných vesniček a k historickým památkám, které by jinak byly těžko dostupné. Před pronájmem auta si ale nezapomeňte porovnat ceny a podmínky různých autopůjčoven. Existuje mnoho online platforem, které vám srovnání usnadní. Při výběru auta zvažte velikost kufru a počet pasažérů, abyste měli dostatek prostoru pro pohodlné cestování. Nezapomeňte se informovat o podmínkách pojištění a případných poplatcích za další řidiče nebo za vrácení auta na jiném místě, než jste si ho půjčili. Doporučujeme také prostudovat si pravidla silničního provozu ve Španělsku, abyste se vyhnuli případným pokutám. S trochou plánování a správným autem se vaše dovolená ve Španělsku stane nezapomenutelným zážitkem.

Tipy na výlety

Španělsko nabízí nepřeberné množství úžasných míst k prozkoumání a vaše dovolená all inclusive s leteckou dopravou v roce 2023 je ideální příležitostí k objevování. V Andalusii se vydejte do Granady s majestátním palácem Alhambra a projděte se úzkými uličkami starobylé čtvrti Albaicín. Na pobřeží Costa del Sol se nechte okouzlit krásou Marbelly a užijte si rušný noční život. Pokud toužíte po klidu, Baleárské ostrovy jsou tou pravou volbou. Mallorca láká na úchvatné pláže s křišťálově čistou vodou a malebná horská městečka. Na Ibize si užijete nejen rušné kluby, ale i klidnější zákoutí s nádhernou přírodou. Pro milovníky kultury je tu Barcelona s architektonickými skvosty Antoniho Gaudího, jako je Sagrada Família a Park Güell. Nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako je paella, tapas a sangria, a užijte si pohodovou atmosféru španělské kultury.

Veřejná doprava

Při plánování vaší all inclusive dovolené ve Španělsku s leteckou dopravou v roce 2023 je dobré se informovat i o možnostech veřejné dopravy. I když máte v ceně ubytování, stravu a letenky, lokální doprava vám umožní objevovat krásy Španělska nad rámec vašeho hotelu.

Španělsko se pyšní skvěle fungující sítí autobusů a vlaků, které vás dopraví do malebných vesniček, historických center měst i k odlehlým plážím. Autobusy jsou cenově dostupnou variantou, vlaky zase nabízejí rychlé a komfortní spojení, obzvlášť na delší vzdálenosti. V turistických oblastech narazíte i na speciální turistické autobusy, které vás zavezou k nejvyhledávanějším památkám.

Nebojte se využít i MHD ve městech – metro, tramvaje a autobusy vás pohodlně a levně dopraví na místo určení. Jízdenky se dají často koupit v automatech, trafikách nebo přímo u řidiče.

Nezapomeňte se informovat o cenách a jízdních řádech předem, ať už online, na informačních tabulích nebo v turistických centrech. Dobře naplánovaná doprava vám ušetří čas i peníze a umožní vám užít si vaši dovolenou ve Španělsku naplno.

Cestování lodí

Pro milovníky moře a objevování je cestování lodí skvělým způsobem, jak zažít dovolenou ve Španělsku v roce 2023 na maximum. Ať už vás láká pohodlí all inclusive plavby s bohatým programem na palubě, nebo dáváte přednost individuálnějšímu objevování španělských ostrovů a pobřeží s pronajatou lodí, možnosti jsou nekonečné.

Vydejte se na plavbu po Baleárských ostrovech a poznejte krásu Mallorky, Menorky, Ibizy a Formentery. Každý z ostrovů má své vlastní kouzlo a nabízí jedinečnou atmosféru. Zatímco Mallorca láká na rušné pláže a bujarý noční život, Menorca okouzlí panenskou přírodou a klidem. Ibiza je proslulá svými kluby a večírky, zatímco Formentera si vás získá tyrkysově modrým mořem a bílými plážemi.

Pokud dáváte přednost pevninskému Španělsku, zvolte plavbu podél pobřeží Costa Brava s malebnými zátokami a historickými městy. Nebo se vydejte na jih a objevte krásy Andalusie s plavbou podél pobřeží Costa del Sol. Zde na vás čekají sluncem zalité pláže, pulzující města jako Malaga a Sevilla a bohatá historie.

Cestování lodí ve Španělsku v roce 2023 slibuje nezapomenutelné zážitky. Ať už se rozhodnete pro all inclusive dovolenou na luxusní lodi, nebo si pronajmete vlastní plachetnici a budete si plánovat trasu sami, krása španělského pobřeží a ostrovů vás uchvátí.

Bezpečnostní doporučení

Při plánování all inclusive dovolené ve Španělsku s leteckou dopravou v roce 2023 je důležité myslet na bezpečnost. Před cestou si zkontrolujte platnost cestovního dokladu a ujistěte se, že máte sjednané cestovní pojištění, které kryje i případné lékařské výlohy. Ve Španělsku se platí eurem, proto si včas vyměňte dostatek hotovosti nebo si ověřte dostupnost platebních karet. Po příletu si dávejte pozor na osobní věci, a to zejména na letištích a v turisticky atraktivních lokalitách. Cennosti nenechávejte bez dozoru a dbejte zvýšené opatrnosti v davech, kde hrozí riziko kapesních krádeží. V případě ztráty dokladů nebo jiných problémů kontaktujte Policii ČR nebo zastupitelský úřad České republiky ve Španělsku. Dodržujte místní zákony a zvyklosti a v případě pochybností se informujte u delegáta cestovní kanceláře. Nezapomeňte na ochranu před sluncem, používejte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem, pokrývku hlavy a sluneční brýle. Dodržujte pitný režim a konzumujte balenou vodu. V případě zdravotních potíží vyhledejte lékařskou pomoc. Užijte si bezstarostnou dovolenou ve Španělsku!

Cestovní pojištění

Při plánování vaší all inclusive dovolené ve Španělsku s leteckou dopravou v roce 2023 je cestovní pojištění absolutní nezbytností. I když se těšíte na slunce a relaxaci, nehody se stávají a je důležité být připraven. Cestovní pojištění vám poskytne klid na duši a finanční ochranu v případě neočekávaných událostí, jako jsou:

Lékařské výdaje: Španělsko je součástí EU, ale i tak mohou být náklady na lékařskou péči vysoké, zvláště pokud potřebujete hospitalizaci nebo převoz zpět do České republiky.

Ztráta nebo krádež zavazadel: Ztráta zavazadel může být stresující a nákladná, zvláště pokud v nich máte cennosti.

Zrušení nebo zkrácení cesty: Nikdy nevíte, co se může stát. Cestovní pojištění vám může pokrýt náklady na zrušení nebo zkrácení cesty z důvodu nemoci, úrazu nebo jiných neočekávaných událostí.

Pojištění odpovědnosti: Pokud byste náhodou někomu způsobili újmu na zdraví nebo majetku, pojištění odpovědnosti vás ochrání před finančními důsledky.

Při výběru cestovního pojištění zvažte následující faktory:

Délka a destinace vaší cesty

Typ aktivit, které plánujete

Výše krytí, kterou potřebujete

Cena pojištění

Nepodceňujte důležitost cestovního pojištění. Je to malá investice, která vám může ušetřit spoustu starostí a peněz v případě nečekaných událostí. Užijte si svou dovolenou ve Španělsku s vědomím, že jste dobře chráněni.