Zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Anglii!

Anglie Dovolená

Kam v Anglii?

Anglie, země královské rodiny, červených telefonních budek a lahodného čaje, nabízí nepřeberné množství úžasných míst k prozkoumání. Milovníci historie si zamilují Londýn s jeho ikonickým Tower Bridge, majestátním Buckinghamským palácem a tajemným Stonehenge. Pro ty, kteří hledají klidnější tempo, je tu malebné jezero District s jeho úchvatnými výhledy a okouzlujícími vesničkami. Milovníci kultury by neměli vynechat Liverpool, rodiště Beatles, nebo Stratford-upon-Avon, rodiště Williama Shakespeara. Ať už vás láká cokoli, Anglie vás jistě okouzlí.

Kdy do Anglie?

Anglie je skvělou destinací po celý rok, ale nejlepší doba pro návštěvu závisí na vašich preferencích. Jaro (březen-květen) přináší příjemné teploty a rozkvetlé zahrady. Léto (červen-srpen) je ideální pro festivaly a dlouhé slunečné dny, i když se připravte na davy turistů. Podzim (září-listopad) nabízí úchvatné barvy listí a útulnou atmosféru. Zima (prosinec-únor) je kouzelná s vánočními trhy, ale počítejte s chladnějším počasím.

Víza a doklady

Pro cestu do České republiky budete potřebovat platný cestovní pas a v závislosti na vaší státní příslušnosti možná i vízum. Občané Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska mohou cestovat do České republiky pouze s platným průkazem totožnosti nebo cestovním pasem. Občané některých zemí mohou cestovat do České republiky bez víz na dobu nepřesahující 90 dnů. Pro delší pobyt nebo jiné účely cesty, jako je studium nebo práce, je nutné požádat o vízum na příslušném českém velvyslanectví nebo konzulátu ve vaší zemi. Doporučujeme ověřit si aktuální vízové požadavky před cestou, protože se mohou měnit.

Doprava po Anglii

Anglie nabízí spoustu možností, jak ji procestovat. Pro delší vzdálenosti se vyplatí využít síť vlaků, která je rychlá a spolehlivá. Pokud chcete poznat krásy anglického venkova, zvolte autobusy, které jsou levnější a zastavují i v menších městech a vesnicích. Pro kratší vzdálenosti ve městech jsou ideální autobusy a metro, v Londýně pak slavné “Tube”. Nezapomeňte na levostranný provoz, pokud se rozhodnete pro řízení auta. Anglie je také rájem cyklistů, s mnoha cyklostezkami a trasami pro všechny úrovně. Ať už zvolíte jakýkoli způsob dopravy, Anglie vás okouzlí svou rozmanitostí a krásou.

Ubytování v Anglii

Anglie nabízí širokou škálu ubytování pro turisty i dlouhodobě pobývající. Mezi nejoblíbenější možnosti patří hotely, od luxusních pětihvězdičkových až po cenově dostupnější varianty. Pro ty, kteří hledají autentičtější zážitek, jsou k dispozici penziony (B&B), které provozují místní obyvatelé a nabízejí snídani v ceně.

Stále populárnější jsou také apartmány a domy k pronájmu, které poskytují větší soukromí a flexibilitu. Pro cestovatele s omezeným rozpočtem jsou tu hostely, které nabízejí levné ubytování ve sdílených pokojích.

Při výběru ubytování je důležité zvážit lokalitu, rozpočet a preference ohledně vybavení a služeb.

Jídlo a pití

Česká kuchyně je známá svou vydatností a sytými jídly. Mezi tradiční pokrmy patří vepřové maso s knedlíkem a zelím, svíčková na smetaně nebo guláš. Oblíbené jsou také polévky, jako hovězí vývar s nudlemi nebo česnečka.

K pití si Češi rádi dopřejí pivo, a to zejména plzeňský Prazdroj. V posledních letech roste obliba i menších pivovarů a jejich speciálů. Z nealkoholických nápojů je populární Kofola, bylinkový nápoj s karamelovou příchutí.

Britská kultura

Britská kultura je bohatá a rozmanitá, formovaná staletími historie a tradic. Od královské rodiny po punkovou hudbu, Británie je známá svým jedinečným mixem starého a nového. Mezi ikonické symboly britské kultury patří červená telefonní budka, dvoupatrový autobus a šálek čaje o páté. Britové jsou proslulí svým suchým humorem, zdvořilostí a láskou k fotbalu. Země dala světu mnoho slavných spisovatelů, hudebníků a umělců, jako jsou William Shakespeare, The Beatles a David Hockney. Britská kultura má globální vliv a nadále inspiruje lidi po celém světě.

Bezpečnostní tipy

Při cestování je důležité dbát na bezpečnost a chránit sebe i své věci. Před cestou si zjistěte informace o cílové destinaci, včetně případných rizikových oblastí. Cenné věci, jako jsou doklady a peníze, mějte vždy u sebe v bezpečnostní kapse nebo pouzdře. V davech lidí buďte ostražití a dávejte si pozor na kapsáře. Nenoste s sebou velké obnosy hotovosti a platební karty mějte odděleně od dokladů. Ubytování si vybírejte pečlivě a dbejte na jeho zabezpečení. V noci se vyhýbejte neosvětleným a opuštěným místům. Pokud si nejste jisti bezpečností v dané oblasti, zeptejte se místních obyvatel nebo turistické informační kanceláře.

Publikováno: 07. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: anglie dovolená | informace o dovolené v anglii