Zažijte nezapomenutelnou dovolenou na Korfu!

Korfu Dovolená

Letecky na Korfu

Korfu, řecký ostrov plný zeleně a krásných pláží, láká turisty z celého světa. Pokud i vy sníte o dovolené na Korfu, letecká doprava je tou nejrychlejší a nejpohodlnější volbou. Z České republiky existuje hned několik možností, jak se na Korfu letadlem dostat.

Přímé lety na Korfu z Prahy obvykle operují během hlavní turistické sezóny, tedy od května do října. Let trvá přibližně 2 hodiny a 30 minut a letenky si můžete rezervovat u nízkonákladových i klasických leteckých společností. Pokud preferujete let s přestupem, můžete využít spojení s mezipřistáním například v Athénách.

Při plánování vaší cesty na Korfu nezapomeňte zkontrolovat aktuální podmínky vstupu do země a také cestovní pojištění. Na Korfu se platí eurem a časový posun je +1 hodina oproti České republice.

Doba letu

Doba letu na Korfu z Prahy se pohybuje okolo 2 hodin a 20 minut. Samozřejmě, že tato doba se může lišit v závislosti na konkrétním letu a letecké společnosti. Některé faktory, které mohou ovlivnit délku letu, zahrnují směr větru, leteckou trasu a případné zpoždění na letišti. Přímé lety na Korfu jsou k dispozici z Prahy během hlavní sezóny, která trvá od května do října. Mimo sezónu se může stát, že budete muset letět s přestupem, což prodlouží celkovou dobu vaší cesty. Pokud plánujete dovolenou na Korfu, doporučujeme vám zkontrolovat si aktuální informace o letech u vámi vybrané cestovní kanceláře nebo letecké společnosti.

Transfer z letiště

Po příletu na Korfu vás přivítá sluncem zalitá krajina a vůně citrusových hájů. Abyste se co nejrychleji dostali do vašeho vytouženého ubytování a mohli si začít užívat vaši dovolenou na Korfu, máte několik možností transferu z letiště. Nejoblíbenější a nejpohodlnější variantou je objednání taxi služby. Na letišti najdete stánky několika společností, které vás dopraví přímo k vašemu hotelu. Ceny se liší v závislosti na vzdálenosti, proto je vhodné si cenu ověřit předem. Další možností je pronájem auta přímo na letišti. Korfu je ostrov plný krásných pláží a skrytých zátok, které nejlépe prozkoumáte vlastním autem. Na výběr máte z mnoha autopůjčoven, doporučujeme však rezervaci předem, obzvláště v hlavní sezóně. Pro dobrodružnější povahy je tu možnost využít místní autobusovou dopravu. Autobusy jezdí z letiště do hlavního města Kerkyra a dalších turistických destinací. Jízdní řády a ceny najdete na informačních tabulích na letišti. Ať už zvolíte jakoukoli možnost, transfer z letiště na Korfu je snadný a bezproblémový. Užijte si vaši dovolenou!

Půjčení auta na Korfu

Korfu je ostrov s bohatou historií a spoustou krásných míst k prozkoumání. Abyste si dovolenou na Korfu užili naplno, zvažte zapůjčení auta. S vlastním autem se snadno dostanete i do odlehlejších koutů ostrova a objevíte skryté pláže, malebné vesničky a úchvatné vyhlídky, kam se s turistickým autobusem nedostanete. Na Korfu najdete mnoho autopůjčoven, a to jak na letišti, tak ve větších turistických střediscích. Ceny se liší v závislosti na sezóně a typu auta, proto doporučujeme rezervovat si auto předem online, abyste získali nejlepší cenu. Při výběru autopůjčovny si pečlivě prostudujte podmínky pronájmu, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením. Nezapomeňte, že na Korfu se jezdí vpravo a silnice můžou být v horských oblastech úzké a klikaté. S trochou opatrnosti a plánování vám ale půjčené auto poskytne nezapomenutelnou svobodu a flexibilitu při objevování krás Korfu.

Veřejná doprava

Na Korfu se dá pro cestování využít hned několik druhů veřejné dopravy. Prozkoumávání ostrova tak pro vás bude hračka! Hlavním dopravním uzlem je město Korfu s autobusovým nádražím. Odtud se dostanete prakticky do všech koutů ostrova. Autobusy jsou cenově dostupné a jezdí poměrně často, obzvlášť v hlavní sezóně. Nezapomeňte si ale zkontrolovat jízdní řád, protože mimo sezónu můžou být spoje omezené. Lístky se dají koupit přímo u řidiče.

Pokud preferujete individuálnější cestování, můžete si půjčit auto nebo skútr. S vlastním dopravním prostředkem budete mít svobodu a flexibilitu objevovat skryté zátoky a malebné vesničky. Jen mějte na paměti, že silnice na Korfu můžou být úzké a klikaté, a provoz občas chaotický. Pro kratší vzdálenosti, třeba po městě nebo na pláž, se nabízí i taxi. Většinou je najdete na stanovištích, ale dají se i přivolat telefonicky.

Trajekty na okolní ostrovy

Z Korfu se snadno dostanete i na okolní ostrovy, které stojí za prozkoumání. Oblíbeným cílem je Paxos a Antipaxos, kam se dostanete trajektem z přístavu v Kerkyře nebo z Lefkimi na jihu ostrova. Plavba trvá přibližně hodinu a půl a nabízí nádherné výhledy na Jónské moře. Paxos okouzlí klidnou atmosférou, malebnými zátokami a křišťálově čistou vodou. Antipaxos je zase proslulý svými rajskými plážemi s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Další možností je výlet na ostrov Erikoussa, nejsevernější z obydlených Jónských ostrovů. Trajekty sem vyplouvají z přístavu v Sidari na severu Korfu a cesta trvá asi 45 minut. Erikoussa láká na panenskou přírodu, klid a pohodu. Najdete tu krásné pláže, borovicové lesy a olivové háje. Pro milovníky historie je tu možnost navštívit ruiny benátské pevnosti. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv ostrov, plavba trajektem bude nezapomenutelným zážitkem.

Výlety lodí

Korfu, klenot Jónského moře, láká k prozkoumání nejen svými malebnými vesničkami a úchvatnými plážemi, ale také z mořské hladiny. Výlety lodí patří k nezapomenutelným zážitkům, které si z dovolené na Korfu můžete odvézt. Vyplout můžete z mnoha přístavů, ať už toužíte po romantické plavbě při západu slunce, dobrodružném objevování skrytých zátok, nebo šnorchlování v křišťálově čisté vodě.

Oblíbenou destinací je bezesporu ostrov Paxos a jeho modrá jeskyně, kam se dostanete pouze lodí. Pro milovníky historie je tu možnost navštívit historické město Parga na pevnině, které si zachovalo svůj benátský charakter. Pokud dáváte přednost klidnějším vodám, zvolte plavbu podél východního pobřeží s jeho malebnými zátokami a plážemi. Mnohé lodní výlety zahrnují i zastávky na koupání, šnorchlování a oběd na palubě.

Při výběru výletu se informujte na jeho délku, trasu a co je v ceně zahrnuto. Existuje mnoho společností a jednotlivců nabízejících lodní výlety, proto si přečtěte recenze a porovnejte ceny. Nezapomeňte si s sebou vzít opalovací krém, pokrývku hlavy a dostatek vody, ať si svůj výlet lodí užijete naplno.

Tipy na roadtrip

Korfu je ostrov plný krásných pláží a malebných vesniček, které přímo vybízejí k prozkoumání autem. Naplánujte si vlastní dobrodružství a objevte skryté zátoky, starobylé památky a okouzlující horské scenérie.

Nezapomeňte navštívit Paleokastritsu s jejími tyrkysovými zátokami a klášterem na vrcholu útesu. Pokračujte do vesničky Lakones s dechberoucí vyhlídkou na západ slunce nad mořem. Pro milovníky historie je tu starověké město Korfu s benátskou pevností a úzkými uličkami plnými obchůdků.

Při cestě na jih se zastavte v malebné vesničce Benitses, kde si můžete vychutnat čerstvé ryby v některé z taveren. Pokračujte k jezeru Korission, ráji pro milovníky ptactva a vodních sportů. Nezapomeňte si s sebou vzít plavky a opalovací krém, abyste si mohli užít koupání v křišťálově čisté vodě.

Na severu ostrova navštivte mys Drastis s jeho dramatickými útesy a skalními formacemi. Prozkoumejte horské vesničky s kamennými domy a úzkými uličkami, kde se zdá, že se zastavil čas. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli trasu, roadtrip po Korfu vám zaručí nezapomenutelné zážitky.

Dopravní předpisy

Řecko je součástí Evropské unie, takže pro řízení na Korfu vám stačí váš standardní řidičský průkaz. Pamatujte ale, že na ostrově se jezdí vpravo a předjíždí vlevo. Řekové jsou temperamentní řidiči, proto buďte obezřetní a trpěliví. Dodržujte rychlostní limity, které jsou v obci 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnici 130 km/h.

Na Korfu narazíte na mnoho úzkých a klikatých silnic, obzvlášť ve vnitrozemí. Doporučujeme proto opatrnost a zkušenost s řízením v kopinaté krajině. Pokud si chcete cestu užít bez stresu, zvažte využití místní autobusové dopravy, která je na Korfu poměrně spolehlivá a cenově dostupná. Autobusy vás zavezou do většiny turistických destinací.

Pro kratší vzdálenosti, například po pláži nebo do blízké restaurace, se ideálně hodí skútr. Půjčovny motorek a skútrů najdete prakticky na každém rohu. Nezapomeňte ale na helmu, která je povinná i pro spolujezdce.

Ať už se po Korfu budete pohybovat jakýmkoliv dopravním prostředkem, nezapomeňte na ohleduplnost k ostatním účastníkům provozu a užívejte si krásy ostrova.

Parkování na Korfu

Korfu je ostrov plný krásných pláží a historických památek, které lákají k prozkoumání autem. Pokud plánujete dovolenou na Korfu a chcete si pronajmout auto, je dobré se seznámit s možnostmi parkování. Většina hotelů a apartmánů nabízí vlastní parkoviště, ale pokud se chystáte na výlety, budete muset najít parkování i jinde.

V turistických centrech a oblíbených letoviscích může být parkování během hlavní sezóny náročnější. Doporučuje se vyrazit brzy ráno nebo využít placená parkoviště. Ceny za parkování se liší v závislosti na lokalitě a délce parkování. V centru města Korfu se nachází několik placených parkovišť, ale počítejte s vyšší cenou. Levnější variantou je parkování na okraji města a využití MHD.

Při parkování na Korfu si dávejte pozor na dopravní značení. Modré čáry značí placené parkování, zatímco bílé čáry značí parkování pro rezidenty. Parkování na žlutých čarách je zakázáno. Pokud zaparkujete nesprávně, riskujete pokutu.

Plánujete-li výlety k plážím, zjistěte si předem možnosti parkování. Některé pláže mají vlastní parkoviště, jiné ne. Vždy parkujte zodpovědně a dbejte na to, abyste neblokovali vjezdy a průjezdy.

Publikováno: 25. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: PetrNeruda

Tagy: korfu dovolená | informace o dovolené na korfu