Zámek Lednice je nejkrásnější komplex ČR

Při návštěvě Jihomoravského kraje byste určitě měli zavítat na místo ležící asi 12 km od krásného města Mikulov. Právě zde se totiž nachází Zámek Lednice, který představuje nejkrásnější zámecký komplex svého druhu na území České republiky.

Historie tohoto zámku se pojí s 16. století a během následujících let se mu dostalo řady změn a rozsáhlých rekonstrukcí. Možná proto vypadá dnes tak, jak vypadá. Se zámkem se pojí velice známý rok Lichtenštejnů. Není to však jenom originální novogotická budova zámku, kterou v tomto areálu můžete obdivovat.

Zámek Lednice a všechny jeho části

Už několikrát zde padla zmínka o tom, že Zámek Lednice je komplexem stejně, jako třeba Hrad a zámek Český Krumlov. To znamená, že vedle zámku oplývá rozlehlým areálem, kde je možné obdivovat i jiné typy budov. Tato národní kulturní památka stojící na pravém břehu známé řeky Dyje ukrývá například Palmový skleník ve východní části. Zde se nachází až 250 tropických rostlin.

Za významný lze považovat Janův hrad jinak označovaný jako Janohrad. Ten je zříceninou hradu z roku 1807. Dále je to Minaret, jehož stavba dosahuje výšky až 64,8 m. Překrásný je Chrám Tří grácií stojící na dvanácti sloupech nebo Nejdecký mlýn. Tohle všechno můžete v komplexu vidět stejně jako Lovecký zámeček a zámecký park. Zámek Lednice s ním dostává zcela osobitou a romantickou atmosféru.

Vyberte si vhodnou prohlídkovou trasu

Zámek Lednice se už dlouhá léta pyšní třemi velice populárními prohlídkovými trasami, které cílí přímo na samotnou novogotickou stavbu. První prohlídková trasa je zaměřena na renesanční prostory. Ta druhá Vás naopak provede soukromými apartmány, takže si můžete udělat reálnou představu o tom, jak se na zámku žilo v dřívějších dobách. Nahlédnete do prostor, které obývali především Lichtenštejni. A nakonec třetí prohlídková trasa s názvem Dětské pokoje a Muzeum loutek. Ta s naprostou jistotou osloví primárně Vaše malé ratolesti, ale i Vás samotné.

Publikováno: 13. 10. 2020

Kategorie: Památky

Autor: PetrNeruda

Tagy: Chrám Tří grácií | Janohrad | Lovecký zámeček | Minaret | Zámek Lednice