Vodácké stezky, které musíte rozhodně vyzkoušet

Milujete vodu jako takovou? Pak pro jednou neplánujte dovolenou u českých přehrad, ale vydejte se na řeku. Užít si vodácký zážitek v kánoi, krásnou přírodu okolo a spoustu dalšího. Právě pro tyto případy se Vám hodí znát oblíbené vodácké stezky, s nimiž Vás v následujících řádcích seznámíme.

Vodácké stezky – Vltava

A pojďme začít jednou z nejoblíbenějších českých řek, kterou je všem dobře známá Vltava. Při jejím splavování můžete vidět nejednu pýchu Česka, kam patří například Český Krumlov nebo Rožmberk. Hodně záleží na tom, kolik dní chcete strávit na řece. Vodácké stezky na více dní začínají u Zlaté Koruny a vedou přes Dívčí kámen až do Boršova nad Vltavou. Když vyrazíte pouze na dva dny, začněte před Zlatou Korunou, třeba v kempu Branná.

Řeky Morava a Berounka

Spoustu krásných zážitků si odvezete také z řeky Moravy. Ta nabízí vodácké trasy jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Důkazem toho je například trasa z Hanušovic do ústí Desné. Vyrazit můžete z Litovle do Olomouce nebo z Nových Mlýnů do Litovle. Kolem řeky na Vás čeká jak krásná příroda, tak zázemí v podobě mnoha kempů.

V okamžiku, kdy zavítáte na Berounku, plavte se z Chrástu do Zvíkovce a odsud pak do Roztok. Na této řece Vás mimochodem neminou i úchvatná panorama v podání hradu Karlštejn a Křivoklát.

Sázava plná klidu a romantiky

Jestliže dáváte přednost menšímu počtu vodáků na řece, klidu a čisté přírodě, existují i další vodácké stezky kromě výše uvedených. Je to například řeka Sázava a její pověstná Stvořidla. Poblíž nich se nachází Sluneční zátoka, kterou budou znát hlavně příznivci Jaroslava Foglara. Oblíbená trasa je z Týnce nad Sázavou do Pikovic, kde se budete plavit mezi skalami. Krásné jsou ale i její ostatní části. Míjet můžete třeba Kácov a jeho oblíbený pivovar.

Tak neváhejte a vyberte si vodácké stezky, které stojí opravdu za to. Ať už jste příznivci klidné plavby nebo adrenalinu.

Publikováno: 09. 11. 2020

Kategorie: Dovolená

Autor: PetrNeruda

Tagy: Berounka | Ohře | Stvořidla | Vltava | vodácké stezky