Vodácká výbava pro dovolenou na vodě

Voda je velkým lákadlem mnohých milovníků aktivní dovolené. A je jedno, zda se vydáte na poklidnou českou řeku nebo zvolíte něco adrenalinového, popřípadě dáte přednost moři. Ať tak či onak, vždy budete potřebovat jedno. A tím je základní vodácká výbava, kterou není radno v žádném případě podceňovat. Stejně, jako existuje cyklistická výbava, vodáci mají něco podobného.

Vodácká výbava na klasickou řeku

Pokud se Vaším cílem stane dovolená strávená na kánoi, měli byste balení věcí směřovat níže uvedeným směrem. O náhradním suchém oblečení a nepromokavých svršcích se asi nemá cenu moc rozepisovat. My zmíníme však drobné doplňky, na něž spousta lidí často zapomíná. Je to například čepice či jiná pokrývka hlavy a opalovací krém. Zvolit byste měli vhodnou obuv do vody. Myslete však na to, že to nesmí být klasické pantofle, které Vám snadno uplavou.

Vodácká výbava si žádá také to nejhlavnější. A tím je vodácký barel, do něhož uložíte všechny své věci. Ten musí být samozřejmě těsný, voděodolný a nesmí do něho zatýkat. Jen díky němu zůstane Vaše oblečení na vodě suché, i kdybyste se „udělali“. Tak se mezi vodáky říká tomu, když se překlopíte do vody. Zapotřebí je i provaz na tažení a přivazování lodi jinak zvaný koňadra.

Výbava pro adrenalinové milovníky vody

Skončit pochopitelně nemusíte jenom na klidné řece v kánoi. Pokud vyrazíte na kajak, vodácká výbava bude muset být malinko upravena. Pro kajak je místo barelu vhodný vodní vak nebo pytel. Důraz na nepromokavé oblečení je zde dvojnásobný. Zároveň si nezapomeňte helmu na hlavu a záchrannou šňůru jinak zvanou házečka.

Když vyměníte řeky za velkou vodní plochu v podání moře, i pro Vás máme pár praktických typů na vodácké vybavení. Je to například lodní pytel, oblečení vhodné na moře, kompas a rukavice. Vše ostatní může být hodně podobné.

Vzhledem k tomu, že už víte, jak vypadá vodácká výbava, je nejvyšší čas začít plánovat vodáckou dovolenou.

Publikováno: 09. 11. 2020

Kategorie: cestování

Autor: PetrNeruda

Tagy: lodní pytel | vodácká výbava | vodácký barel | výbava na vodu