Vídeňské památky: Cestovatelský ráj na dosah ruky

Památky Vídeň

Zavítejte do Vídně

Vídeň, město hudby, kultury a historie, láká návštěvníky z celého světa svými impozantními památkami a jedinečnou atmosférou. Procházka historickým centrem vás zavede k dominantě města, Stephansdomu, jehož gotická krása bere dech. Nedaleko se tyčí Hofburg, někdejší sídlo Habsburků, dnes muzeum a sídlo rakouského prezidenta. V jeho blízkosti najdete Státní operu, jeden z nejslavnějších operních domů světa. Milovníci umění by si neměli nechat ujít návštěvu Muzea historie umění s bohatými sbírkami Habsburků, nebo Albertinu, kde jsou k vidění díla od Moneta po Picassa. Vídeň je ale také městem parků a zahrad. Projděte se rozlehlým Prátrem s jeho ikonickým ruským kolem, odpočiňte si v zahradách zámku Schönbrunn, letního sídla Habsburků, nebo se projděte romantickým parkem Volksgarten. Vídeň je zkrátka město, které má co nabídnout každému.

Prozkoumejte Vídeň

Vídeň, perla na Dunaji, uchvátí každého cestovatele svou imperiální atmosférou, bohatou historií a kulturou. Projděte se uličkami historického centra a nechte se okouzlit majestátním chrámem svatého Štěpána, symbolem Vídně. Jeho gotická krása a úchvatný výhled z věže vám vyrazí dech. Pokračujte k Hofburgu, zimnímu sídlu Habsburků, a nahlédněte do světa císařské rodiny. Projděte se rozlehlými zahradami zámku Schönbrunn, letního sídla Habsburků, a užijte si atmosféru barokní nádhery.

Milovníci umění si přijdou na své v Muzejní čtvrti, kde na ně čekají poklady světového formátu. Obdivujte mistrovská díla v Muzeu historie umění, nechte se unést světem hudby v Haus der Musik nebo se ponořte do světa moderního umění v MUMOKu. Vídeň je také městem hudby. Zažijte nezapomenutelný večer v proslulé Vídeňské státní opeře nebo si užijte koncert klasické hudby v některém z mnoha koncertních sálů.

Nezapomeňte ochutnat vídeňské speciality. Pochutnejte si na řízku Wiener Schnitzel, sladkém Sacherově dortu nebo si dopřejte šálek lahodné vídeňské kávy. Večer se projděte po okouzlující Prátru, nejstarším zábavním parku na světě, a užijte si jeho jedinečnou atmosféru. Vídeň je město, které vás okouzlí svou krásou, historií a kulturou.

Památky Vídně

Vídeň, město hudby, umění a bohaté historie, nabízí nepřeberné množství památek, které uchvátí každého návštěvníka. Historické centrum Vídně, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je domovem impozantního komplexu Hofburg, sídla Habsburků po staletí. Projděte se jeho nádvořím, obdivujte císařské apartmány a pokochejte se klenoty Španělské dvorní jezdecké školy. Nedaleko se tyčí majestátní katedrála svatého Štěpána, symbol Vídně, s ikonickou věží Stephansdom a fascinujícími katakombami.

památky vídeň

Pro milovníky umění je Vídeň doslova rájem. Muzeum historie umění skrývá mistrovská díla od Michelangela, Raphaela a Rembrandta, zatímco v Belvederu se můžete ponořit do světa Gustava Klimta a jeho slavné "Zlaté Adele". Palác Schönbrunn, letní sídlo Habsburků, okouzlí návštěvníky rozsáhlými zahradami, Glorietou s úchvatným výhledem a zoologickou zahradou.

Vídeň je také městem hudby. Navštivte Státní operu, projděte se po stopách Mozarta v jeho domě Mozarthaus Vienna, nebo se nechte unést valčíkem v některém z vídeňských hudebních sálů. Pro odpočinek a relaxaci zamiřte do Prátru, jednoho z nejstarších zábavních parků na světě, s ikonickým obřím kolem. Vídeň nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého, ať už vás zajímá historie, umění, hudba nebo jen toužíte po procházce malebnými uličkami s vůní vídeňské kávy.

Vídeňské památky

Vídeň, perla na Dunaji, se pyšní bohatou historií a kulturou, která se odráží v úchvatné architektuře a nespočtu památek. Procházka historickým centrem Vídně je jako cesta časem, kde na vás dýchne atmosféra habsburské monarchie.

Památka Popis Vstupné Otevírací doba
Schönbrunn Palace Bývalé letní sídlo Habsburků, rozlehlý palác s krásnými zahradami Varies by tour Check website for seasonal hours
Hofburg Palace Zimní palác Habsburků, dnes sídlo rakouského prezidenta Varies by tour Check website for seasonal hours
St. Stephen's Cathedral Impozantní gotická katedrála v centru Vídně Free entry, tours available Daily, check website for hours

Dominantou města je bezesporu Stefansdom, gotická katedrála s ikonickou střechou z barevných tašek. Z jižní věže se nabízí dechberoucí výhled na Vídeň. Nedaleko se nachází Hofburg, někdejší sídlo Habsburků, dnes sídlo rakouského prezidenta. V jeho areálu můžete navštívit Císařskou klenotnici s korunovačními klenoty Svaté říše římské nebo Stříbrnou komoru s unikátní sbírkou stříbrného nádobí.

Milovníci umění by si neměli nechat ujít návštěvu Muzea dějin umění, kde jsou k vidění mistrovská díla od Michelangela po Rembrandta. V těsné blízkosti se nachází Přírodovědné muzeum s fascinující sbírkou dinosaurů a meteoritů. Za návštěvu stojí i barokní zámek Schönbrunn, letní rezidence Habsburků, s rozlehlými zahradami a ZOO.

památky vídeň

Vídeň je také městem hudby. Ve Státní opeře se konají světoznámé operní a baletní představení. V Mozartově domě se můžete seznámit s životem a dílem slavného skladatele. Pro milovníky klasické hudby je zážitkem i koncert v Musikvereinu, jednom z nejkrásnějších koncertních sálů světa.

Vídeň nabízí nepřeberné množství památek a atrakcí pro každého. Ať už se zajímáte o historii, umění, hudbu nebo gastronomii, Vídeň vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou.

Co vidět ve Vídni

Vídeň, město hudby, kultury a historie, nabízí nepřeberné množství památek a turistických atrakcí. Pro milovníky umění je nezbytnou zastávkou Hofburg, zimní rezidence Habsburků, s císařskou pokladnicí a stříbrnou komorou. V těsné blízkosti se nachází Španělská dvorní jezdecká škola, kde se můžete nechat okouzlit elegancí lipicánských koní. Milovníci umění by si neměli nechat ujít návštěvu Muzea historie umění s díly mistrů jako je Michelangelo, Rembrandt nebo Raffael. Zažijte atmosféru vídeňských kaváren, jako je Café Central nebo Café Sacher, a ochutnejte tradiční Sachrův dort. Projděte se zahradami zámku Schönbrunn, letního sídla Habsburků, a užijte si nádherný výhled na město z Gloriette. Vídeňský Prater, jeden z nejstarších zábavních parků na světě, nabízí zábavu pro celou rodinu s ikonickým obřím kolem. Pro milovníky hudby je Vídeň synonymem pro Mozarta, Beethovena a Strausse. Navštivte Státní operu, Musikverein nebo Konzerthaus a užijte si nezapomenutelný hudební zážitek. Vídeň je také domovem mnoha kostelů, včetně gotické katedrály svatého Štěpána, barokního kostela sv. Karla Boromejského a kostela sv. Petra.

Tipy na památky

Vídeň, město hudby, umění a bohaté historie, nabízí nepřeberné množství památek, které vám vyrazí dech. Pokud se chystáte do Vídně a přemýšlíte, které památky si nenechat ujít, zde je pár tipů. Začněte svou cestu v srdci města, na Stephansplatz, kde se tyčí majestátní gotická katedrála svatého Štěpána, symbol Vídně. Vystoupejte na jižní věž pro úchvatný panoramatický výhled na město. Jen pár kroků odtud se nachází Hofburg, zimní rezidence Habsburků, kde můžete nahlédnout do života císařské rodiny. Projděte se nádhernými sály, obdivujte klenoty císařské koruny a navšedte muzeum císařovny Sisi. Milovníci umění by si neměli nechat ujít návštěvu Muzea dějin umění, kde na vás čekají mistrovská díla od Michelangela, Raphaela, Rembrandta a mnoha dalších. Vychutnejte si procházku rozlehlými zahradami zámku Schönbrunn, letního sídla Habsburků, a nezapomeňte navštívit Vídeňskou státní operu, jeden z nejslavnějších operních domů na světě. Ať už se rozhodnete pro cokoli, Vídeň vás okouzlí svou krásou a atmosférou.

památky vídeň

Nejkrásnější památky

Vídeň, perla na Dunaji, je město s bohatou historií a kulturou, což se odráží v úchvatné architektuře a památkách. Mezi nejnavštěvovanější turistické cíle patří bezpochyby impozantní Stephansdom, symbol Vídně, jehož gotická věž se tyčí nad městem. Nedaleko se nachází Hofburg, rozlehlý palácový komplex Habsburků, kde dnes sídlí prezident Rakouska. Pro milovníky umění je nezbytnou zastávkou zámek Schönbrunn, letní sídlo Habsburků s nádhernými zahradami a zoologickou zahradou. Vynechat byste neměli ani Belvedere, barokní zámek s galerií, kde můžete obdivovat díla Gustava Klimta, včetně slavného obrazu Polibek.

Vídeň je také městem hudby, a proto nesmíte vynechat návštěvu Státní opery, jednoho z nejvýznamnějších operních domů na světě. Za návštěvu stojí i Mozarthaus, kde slavný skladatel žil a tvořil. Procházku romantickým centrem Vídně si můžete zpříjemnit projížďkou kočárem taženým koňmi a ochutnávkou tradičního vídeňského Sacherova dortu. Vídeň je zkrátka město, které vás okouzlí svou krásou a atmosférou.

Vídeň, město hudby, umění a bohaté historie, nabízí nepřeberné množství památek, které uchvátí každého návštěvníka. Historické centrum Vídně, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je doslova nabité architektonickými skvosty. Dominantou je bezesporu gotická katedrála svatého Štěpána, symbol města s bohatě zdobenou střechou a věží, ze které se otevírá úchvatný panoramatický výhled. Nedaleko se nachází Hofburg, zimní rezidence Habsburků, s impozantními reprezentačními sály a Stříbrnou komorou, kde je k vidění unikátní sbírka stříbrného nádobí.

Pro milovníky umění je návštěvou číslo jedna zámek Belveder, kde jsou vystaveny světoznámé obrazy Gustava Klimta, včetně slavného Polibku. Za návštěvu stojí i zámek Schönbrunn, letní sídlo Habsburků s rozlehlými zahradami a zoologickou zahradou, která patří k nejstarším na světě. Vídeň je také městem hudby, a tak by žádný milovník hudby neměl vynechat návštěvu Státní opery, jednoho z nejvýznamnějších operních domů světa, nebo Mozartova domu, kde slavný skladatel složil některá ze svých nejznámějších děl.

Pro ty, kteří hledají odpočinek od ruchu velkoměsta, je ideální návštěva Prátru, rozlehlého parku s kolotoči, horskou dráhou a dalšími atrakcemi. Vídeň nabízí nepřeberné množství možností, jak strávit volný čas, a návštěva památek je jen jednou z nich. Ať už se vydáte kamkoli, Vídeň vás okouzlí svou krásou, historií a nezaměnitelnou atmosférou.

památky vídeň

Vídeň: Co navštívit

Vídeň, město hudby, umění a impozantní architektury, nabízí nepřeberné množství památek a turistických lákadel. Pro milovníky historie je tu majestátní Hofburg, sídlo Habsburků po staletí. Projděte se jeho nádvořím, obdivujte klenoty v Císařské klenotnici a nahlédněte do světa císařovny Sisi v Muzeu Sisi. Nedaleko se tyčí gotická katedrála svatého Štěpána, symbol Vídně, s možností vystoupit na věž s úchvatným výhledem. Milovníci umění by si neměli nechat ujít návštěvu Muzea historie umění s mistrovskými díly od Michelangela, Raphaela a Rembrandta, nebo Albertinu s rozsáhlou sbírkou grafických děl. Pro odpočinek v zeleni je ideální zámecký park Schönbrunn s rozlehlými zahradami, fontánami a Gloriette s panoramatickým výhledem na město. Za návštěvu stojí i barokní zámek Belvedere, kde můžete obdivovat díla Gustava Klimta, včetně slavné „Polibek“. Nezapomeňte ochutnat vídeňskou kávu a Sachr dort v některé z tradičních kaváren a užijte si atmosféru tohoto okouzlujícího města.

Objevte Vídeň

Vídeň, město hudby, kultury a historie, nabízí nepřeberné množství památek a zážitků. Projděte se úzkými uličkami historického centra a pokochejte se nádherou Stephansdomu, gotické dominanty Vídně. Nasajte atmosféru císařského dvora v impozantním Hofburgu, sídle Habsburků po staletí. Pro milovníky umění je nezbytnou zastávkou Muzeum historie umění s bohatými sbírkami od starověku po 18. století. Nezapomeňte ani na palác Belvedere, kde můžete obdivovat díla Gustava Klimta, včetně slavné "Líbání". Odpočiňte si v rozlehlých zahradách zámku Schönbrunn, letního sídla Habsburků, a užijte si romantickou procházku. Projděte se po slavné ulici Ringstraße lemované honosnými budovami a užijte si atmosféru staré Vídně. Večer si nenechte ujít představení ve Vídeňské státní opeře, jednom z nejznámějších operních domů světa. Vídeň je město, které vás okouzlí svou krásou a atmosférou.

Památky Vídně, to není jenom Schönbrunn a Hofburg. To jsou i uličky Starého Města, vůně kávy z kaváren, hudba na každém rohu a atmosféra, která vás pohltí a nepustí.

Eliška Dvořáková

Průvodce památkami

Vídeň, město hudby, umění a bohaté historie, nabízí nepřeberné množství památek, které uchvátí každého návštěvníka. Ať už se zajímáte o historii, architekturu, umění nebo jen chcete nasát atmosféru císařského města, Vídeň vás nezklame.

památky vídeň

Začít můžete u symbolu Vídně, majestátního Stephansdomu, gotické katedrály tyčící se v samém srdci města. Vystoupejte na jižní věž a užijte si úchvatný výhled na Vídeň. Nedaleko se nachází Hofburg, rozlehlý komplex paláců, který sloužil jako sídlo Habsburků. Projděte se honosnými sály, obdivujte císařskou klenotnici a nahlédněte do života císařské rodiny.

Milovníci umění by neměli vynechat návštěvu Muzea historie umění, kde na vás čekají mistrovská díla od Michelangela, Raphaela, Rembrandta a mnoha dalších. V těsné blízkosti se nachází Přírodovědné muzeum, které nadchne malé i velké objevitele.

Projděte se také zahradami zámku Schönbrunn, letního sídla Habsburků. Prozkoumejte bludiště, navštivte zoologickou zahradu a nezapomeňte ochutnat tradiční jablečný závin v kavárně Gloriette.

Večer si nenechte ujít představení ve Vídeňské státní opeře, jednom z nejslavnějších operních domů světa. A pokud toužíte po klidu a odpočinku, vydejte se do Prátru, rozlehlého parku s kolotoči, kavárnami a spoustou zeleně.

Památky a historie

Vídeň, hlavní město Rakouska, se pyšní bohatou historií a úchvatnou architekturou. Město bylo centrem Habsburské říše a dodnes si zachovává majestátní atmosféru. Mezi nejvýznamnější památky patří impozantní palácový komplex Hofburg, sídlo Habsburků po staletí. Návštěvníci si mohou prohlédnout císařské apartmány, Stříbrnou komoru s unikátní sbírkou císařského stolního nářadí a muzeum císařovny Sisi. Další perlou je barokní zámek Schönbrunn s rozlehlými zahradami a zoologickou zahradou. Milovníci umění by neměli vynechat návštěvu Muzea dějin umění s díly mistrů jako je Michelangelo, Raffael a Rembrandt, a Albertina Museum s rozsáhlou sbírkou grafických listů. Vídeň je také městem hudby, kde žili a tvořili skladatelé jako Mozart, Beethoven a Strauss. Dům Mozarta nabízí pohled do života a díla tohoto génia. Pro milovníky opery a baletu je tu Vídeňská státní opera, jeden z nejprestižnějších operních domů světa. Vídeň je také proslulá svými kavárnami s tradicí sahající až do 17. století. Ochutnejte lahodný sacher dort a vídeňskou kávu v některé z historických kaváren. Procházka po okružní třídě Ringstrasse s honosnými budovami Parlamentu, radnice a Burgtheatru vás přenese do doby císařství. Vídeň je zkrátka město, které má co nabídnout každému.

Vídeňské pamětihodnosti

Vídeň, perla Dunaje, okouzluje návštěvníky z celého světa svou imperiální atmosférou, bohatou historií a úchvatnými památkami. Procházka historickým centrem, zapsaným na seznamu UNESCO, je jako cesta časem. Dominantou je bezesporu majestátní katedrála svatého Štěpána s ikonickou jižní věží tyčící se do výšky 136 metrů. Z ochozu se otevírá dechberoucí panoramatický výhled na město. Nedaleko se nachází Hofburg, rozlehlý komplex paláců Habsburků, kde sídlili rakouští panovníci po staletí. V jeho prostorách dnes nalezneme Stříbrnou komoru s bohatou sbírkou císařského nádobí, Španělskou jezdeckou školu s proslulými lipicánskými koňmi a muzeum císařovny Sisi, přibližující život této fascinující osobnosti.

památky vídeň

Milovníci umění by si neměli nechat ujít návštěvu Muzea dějin umění, kde obdivují díla mistrů jako Michelangelo, Raffael či Rembrandt, a galerie Albertina, která se pyšní rozsáhlou sbírkou grafik od Dürera po Picassa. Vídeň je také městem hudby. Vždyť zde žili a tvořili velikáni jako Mozart, Beethoven či Strauss. Navštivte Státní operu, jeden z nejslavnějších operních domů světa, nebo koncertní sál Musikverein, kde se každoročně koná tradiční Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků. Pro chvíle odpočinku a relaxace se vydejte do rozlehlého parku Prater s ikonickým vídeňským kolem Riesenrad, ze kterého se otevírá další z nezapomenutelných výhledů na Vídeň. Ať už se vydáte do Vídně za kulturou, historií, nebo jen tak nasát jedinečnou atmosféru, toto město si vás zaručeně získá.

Nezapomeňte navštívit

Vídeň je město s bohatou historií a kulturou, a proto se pyšní nespočtem památek, které stojí za návštěvu. Pokud se chystáte do Vídně, nenechte si ujít tyto skvosty:

  • Schönbrunn, letní sídlo Habsburků, je impozantní barokní zámek s rozlehlými zahradami. Projděte se zámeckými komnatami, obdivujte nádherné fontány a užijte si výhled z Glorietu.
  • Hofburg, zimní rezidence Habsburků, je komplex staveb zahrnující císařské apartmány, muzeum Sisi, Stříbrnou komoru a Španělskou dvorní jezdeckou školu.
  • Dóm svatého Štěpána, symbol Vídně, je gotická katedrála s bohatou výzdobou. Vystoupejte na jižní věž pro úchvatný výhled na město.
  • Belvedere, barokní palác s úchvatnými zahradami, je domovem galerie s díly Gustava Klimta, Egona Schieleho a dalších rakouských umělců.
  • Prater, vídeňský zábavní park, nabízí zábavu pro celou rodinu. Projeďte se na obřím ruském kole, užijte si adrenalinové atrakce nebo si odpočiňte v zeleni.
  • Hundertwasserhaus, netradiční obytný dům s barevnými fasádami a zelení na střechách, je dílem Friedensreicha Hundertwassera.
  • Vídeňská státní opera, jeden z nejznámějších operních domů na světě, nabízí představení na špičkové úrovni.
  • Muzeum dějin umění, jedna z nejvýznamnějších uměleckých galerií na světě, ukrývá díla od starověkého Egypta po 18. století.

To je jen malý výběr z toho, co Vídeň nabízí. Nezapomeňte si naplánovat dostatek času na prohlídku všech památek a užijte si atmosféru tohoto krásného města.

památky vídeň

Užijte si Vídeň!

Vídeň, perla na Dunaji, okouzluje návštěvníky svou majestátností a bohatou historií. Projděte se ulicemi Starého Města, zapsaného na seznamu UNESCO, a obdivujte skvostnou architekturu. Nenechte si ujít prohlídku gotické katedrály svatého Štěpána, symbolu Vídně, s dechberoucí vyhlídkou z věže. Pokračujte k Hofburgu, zimnímu sídlu Habsburků, a nahlédněte do světa císařského dvora. Vychutnejte si procházku rozlehlými zahradami zámku Schönbrunn, letního sídla Habsburků, a nechte se okouzlit jeho krásou. Milovníci umění by si neměli nechat ujít návštěvu Muzejní čtvrti, kde na vás čekají sbírky světového významu. Obdivujte díla mistrů, jako je Gustav Klimt v Belvederu, nebo se ponořte do světa hudby v Mozartově domě. Večer si dopřejte pravý vídeňský zážitek a navštivte operu ve Vídeňské státní opeře. Vídeň je také rájem pro gurmány. Ochutnejte tradiční vídeňský řízek, Sachrův dort nebo si dopřejte kávu a zákusek v některé z malebných vídeňských kaváren. Ať už se vydáte do Vídně za kulturou, historií nebo jen tak na procházku, toto město vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou.

Publikováno: 28. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: PetrNeruda

Tagy: památky vídeň | turistické památky ve vídni