Úniková cesta: Dovolená v březnu bez davů turistů

Dovolená V Březnu

Kam za teplem v březnu

Březen je pro mnohé symbolem nastupujícího jara a s ním spojené touhy po slunci a teple. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří se už nemohou dočkat slunečních paprsků, máme pro vás několik tipů, kam vyrazit za teplem v březnu. Kanárské ostrovy, přezdívané "ostrovy věčného jara", nabízejí v březnu příjemné teploty kolem 23 °C. Můžete se těšit na koupání v moři, opalování na pláži i poznávání vulkanické krajiny. Dubaj láká v březnu na slunné počasí s teplotami okolo 28 °C. Můžete se zde oddávat vodním sportům, nakupování v luxusních centrech nebo si užít dechberoucí výhledy z mrakčepu Burdž Chalífa. Thajsko v březnu nabízí ideální podmínky pro dovolenou. Teploty se pohybují okolo 30 °C a vy si tak můžete užívat koupání v moři, odpočinek na plážích s bílým pískem nebo objevování buddhistických chrámů. Egypt je skvělou volbou pro milovníky historie a potápění. V březnu se teploty pohybují kolem 25 °C, což je ideální pro poznávání pyramid, chrámů a korálových útesů v Rudém moři. Madeira, portugalský ostrov v Atlantském oceánu, nabízí v březnu příjemné teploty kolem 20 °C. Můžete se těšit na procházky malebnou krajinou, ochutnávku portského vína nebo pozorování velryb a delfínů. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv destinaci, dovolená v březnu vám dodá potřebnou dávku slunce a energie po dlouhé zimě.

Lyžování v březnu

Březen je ideální měsíc pro lyžařskou dovolenou. Sněhové podmínky jsou obvykle stále vynikající a dny jsou delší a slunečnější než v zimních měsících. Lyžařská střediska jsou méně přeplněná a ceny ubytování a skipasů jsou často nižší.

V České republice je mnoho skvělých lyžařských středisek, která jsou ideální pro březnovou dovolenou. Krkonoše nabízejí náročné sjezdovky pro zkušené lyžaře, zatímco Šumava je ideální pro rodiny s dětmi. Jeseníky lákají na krásnou přírodu a klidnější atmosféru.

Pro ty, kteří hledají exotičtější destinaci, je březen skvělým měsícem pro lyžování v Alpách. Rakousko, Itálie a Francie nabízejí širokou škálu lyžařských středisek s perfektními sněhovými podmínkami a dechberoucími výhledy.

Nezapomeňte si sbalit opalovací krém, protože jarní slunce na horách může být silné. Ať už se rozhodnete pro lyžování v České republice nebo v zahraničí, březen je skvělou volbou pro nezapomenutelnou zimní dovolenou.

Jarní prázdniny a dovolená

Březen je ideální měsíc pro dovolenou, pokud toužíte po úniku od zimy, ale nechcete se mačkat v davu letních turistů. Ať už hledáte dobrodružství v horách, relaxaci na pláži, nebo objevování nových kultur, březen vám nabídne spoustu možností. Lyžařská sezóna je stále v plném proudu a hory pokrývá jarní sníh, ideální pro pohodové lyžování. Oblíbené destinace jako Rakousko, Itálie nebo Švýcarsko lákají skvěle upravenými sjezdovkami a tradiční horskou atmosférou. Pokud dáváte přednost teplu, zamiřte za sluncem do exotiky. Dubaj, Thajsko nebo Dominikánská republika slibují v březnu příjemné teploty a minimum srážek. Užijte si koupání v moři, opalování na pláži a ochutnávku místních specialit. Pro milovníky poznávání je březen ideální dobou pro návštěvu měst, která v létě praskají v davu turistů. Řím, Paříž nebo Barcelona vás okouzlí svou historií, kulturou a gastronomií. Projděte se historickými uličkami, navštivte muzea a galerie a vychutnejte si kávu v útulné kavárně. Nezapomeňte ani na jarní prázdniny, které jsou skvělou příležitostí užít si čas s rodinou. Vyrazte na hory, do aquaparku nebo na výlet do přírody. Ať už zvolíte jakoukoli destinaci, dovolená v březnu vám zaručeně dodá energii a elán do nadcházejícího jara.

Výhody dovolené v březnu

Březen je skvělou dobou pro dovolenou, pokud se chcete vyhnout davům a užít si příjemné počasí bez letních veder. Ceny ubytování a letenek jsou často nižší než v hlavní sezóně, což vám umožní ušetřit peníze nebo si dopřát luxusnější zážitek. V mnohých destinacích je březen ideální pro outdoorové aktivity, jako je turistika, cyklistika nebo poznávání památek. Počasí je často mírné a slunečné, bez extrémních teplot. Pokud toužíte po exotice, březen je ideální čas pro návštěvu některých asijských zemí, kde začíná období sucha a příjemné teploty. Naopak, milovníci zimních sportů si užijí poslední zbytky sněhu v horských středebiscích za výhodnější ceny. Ať už hledáte odpočinek na pláži, dobrodružství v přírodě nebo poznávání kultury, dovolená v březnu vám nabídne nezapomenutelné zážitky.

Levné destinace v březnu

Březen je ideální měsíc pro dovolenou, pokud se chcete vyhnout davům turistů a užít si příjemné počasí za skvělé ceny. Zatímco v České republice ještě panuje chladné počasí, v mnoha destinacích už začíná jaro. Kam se tedy v březnu vydat za sluncem a teplem, aniž byste museli utratit majlant?

Pro milovníky exotiky je skvělou volbou Thajsko. V březnu zde panuje období sucha s teplotami kolem 30 stupňů Celsia. Užijete si tak koupání v moři, opalování na pláži i poznávání buddhistických chrámů. Další možností je Vietnam, kde v březnu panuje příjemné počasí s teplotami kolem 25 stupňů Celsia. Můžete se vydat na sever do hor, kde se pěstuje čaj, nebo na jih do delty Mekongu.

Pokud preferujete Evropu, zamiřte do Španělska. V březnu už zde svítí slunce a teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia. Můžete se vydat do Andalusie za památkami, do Barcelony za kulturou nebo na Kanárské ostrovy za sluncem a koupáním v moři. Další možností je Itálie, kde v březnu začínají kvést stromy a teploty se pohybují kolem 15 stupňů Celsia. Můžete se vydat do Říma za památkami, do Florencie za uměním nebo do Benátek za romantikou.

Exotika bez davů turistů

Březen je ideální měsíc pro ty, kteří touží po exotické dovolené bez davů turistů a za příznivé ceny. Zatímco v Česku se teprve probouzí jaro, v mnoha exotických destinacích panují ideální podmínky pro koupání, opalování a poznávání. Vydejte se za sluncem do Maroka, kde na vás čekají starobylá města Marrákeš a Fes, tajemná Sahara i pohoří Atlas. Teploty se zde v březnu pohybují okolo příjemných 25 stupňů. Další možností je Srí Lanka, kde si užijete tropické klima, nádherné pláže, bujnou vegetaci a starobylé památky. Navštivte čajové plantáže, prozkoumejte starobylá města Anuradhapura a Polonnaruwa nebo se vydejte pozorovat divokou zvěř do národního parku Yala. Pokud toužíte po luxusu, zvolte Maledivy s jejich bělostnými plážemi, tyrkysovým mořem a luxusními resorty. Březen je ideální dobou i pro návštěvu Thajska, kde si užijete slunečné počasí, teplé moře, lahodné jídlo a bohatou kulturu. Prozkoumejte rušné Bangkok, relaxujte na plážích Krabi nebo se vydejte za chrámy a památkami do Chiang Mai. Ať už zvolíte jakoukoli destinaci, exotická dovolená v březnu bude nezapomenutelným zážitkem.

Tipy na eurovíkendy v březnu

Březen je ideální měsíc pro krátký odpočinek a načbírání sil po dlouhé zimě. Sluneční paprsky začínají hřát a příroda se pomalu probouzí. Pokud toužíte po změně prostředí a dávce inspirace, eurovíkendy jsou skvělou volbou. Co takhle prozkoumat kouzelné uličky Amsterdamu s rozkvetlými tulipány v parcích? Nebo se vydat za historií a kulturou do Říma, kde si vychutnáte lahodnou italskou kávu na sluncem zalitých náměstích? Milovníci architektury si přijdou na své v Barceloně, kde obdivovat Gaudího mistrovská díla. Pokud dáváte přednost odpočinku, zamiřte do termálních lázní v Budapešti a užijte si relaxační víkend. Ať už zvolíte jakoukoli destinaci, nezapomeňte si s sebou přibalit dobrou náladu a fotoaparát, abyste si mohli uchovat vzpomínky na nezapomenutelný eurovíkend.

Last minute zájezdy v březnu

Březen je ideální čas na dovolenou pro ty, kteří se chtějí vyhnout davům turistů a užít si příjemné počasí. Ať už toužíte po exotické dovolené u moře, poznávání historických památek nebo aktivní dovolené v horách, last minute zájezdy v březnu vám nabídnou širokou škálu možností za skvělé ceny.

Pro milovníky slunce a tepla se nabízí exotické destinace jako Dubaj, Egypt nebo Kapverdy. Teploty se zde v březnu pohybují okolo příjemných 25-30 stupňů a moře láká ke koupání. Pokud dáváte přednost poznávání nových kultur, zvolte last minute zájezd do Maroka, Jordánska nebo Izraele. V březnu zde panuje ideální počasí pro prohlídky památek a objevování krás orientu.

Evropa v březnu nabízí příjemné teploty pro prohlídky měst a kratší výlety. Vydejte se na last minute zájezd do Říma, Paříže, Barcelony nebo Amsterdamu a užijte si atmosféru těchto fascinujících metropolí bez davů turistů. Milovníci aktivní dovolené si přijdou na své v Alpách, kde si užijí poslední lyžovačku sezóny.

Last minute zájezdy v březnu jsou skvělou volbou pro všechny, kteří si chtějí užít dovolenou za skvělou cenu a zároveň se vyhnout davům turistů. Neváhejte a vyberte si z široké nabídky zájezdů ten pravý pro vás!

Počasí v Evropě v březnu

Březen je skvělým měsícem pro dovolenou v Evropě, a to i přesto, že počasí se v různých částech kontinentu značně liší. Pokud toužíte po slunci a teple, vydejte se na jih. Španělsko, Portugalsko a Itálie nabízejí v březnu příjemné teploty kolem 20 stupňů Celsia, ideální pro procházky, poznávání historických památek a relaxaci na pláži. Milovníci aktivní dovolené si užijí turistiku na Madeiře, kde kvete jaro v plném proudu. Pro ty, kteří dávají přednost chladnějšímu počasí, je ideální volbou Skotsko, Irsko nebo severní Francie. Teploty se zde pohybují kolem 10 stupňů a krajina se probouzí ze zimního spánku. Březen je také skvělým měsícem pro návštěvu městských destinací, jako je Paříž, Londýn nebo Amsterdam. Počasí je zde mírné a davy turistů ještě nedosahují vrcholu sezóny. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli destinaci, nezapomeňte si s sebou zabalit oblečení do každého počasí.

Co si zabalit na dovolenou v březnu

Březen je skvělým měsícem pro dovolenou, pokud toužíte po úniku od zimy a zároveň se chcete vyhnout davům turistů. Ať už plánujete lyžovačku na horách, relaxační pobyt u moře nebo poznávání historických památek, je důležité sbalit si ty správné věci. Vzhledem k proměnlivému počasí v tomto období je vhodné oblékat se do vrstev. Nezapomeňte na teplou bundu, svetr, kalhoty a pohodlné boty. Pro případ deště se vám bude hodit nepromokavá bunda a deštník. Pokud se chystáte do teplých krajin, přibalte si plavky, kraťasy, trička a opalovací krém. Nezapomeňte na pokrývku hlavy a sluneční brýle, abyste se chránili před sluncem. Důležitou součástí vaší cestovní lékárničky by měly být léky na běžné zdravotní potíže, jako jsou bolest hlavy, průjem nebo alergie. Nezapomeňte také na repelent proti hmyzu. Pokud cestujete do zahraničí, nezapomeňte na cestovní pojištění a důležité dokumenty, jako je pas nebo občanský průkaz.

Publikováno: 26. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: PetrNeruda

Tagy: dovolená v březnu