Únik do ráje s Čedokem: Kapverdské ostrovy čekají!

Čedok Kapverdské Ostrovy

Přímé lety z Prahy

S cestovní kanceláří Čedok se na Kapverdy dostanete pohodlně a bez starostí. Čedok nabízí přímé lety z Prahy na ostrov Sal, a to během hlavní sezóny, která trvá od října do dubna. Díky tomu se vyhnete zdlouhavému cestování s přestupem a do své vysněné destinace se dostanete za cca 6 hodin. Přímé lety z Prahy na Kapverdy jsou ideální volbou pro rodiny s dětmi, seniory i pro všechny, kteří si chtějí užít dovolenou bez zbytečného cestování. Čedok létá na Kapverdy moderními letadly s příjemným a ochotným personálem, který se postará o váš komfort během celého letu. Na palubě si můžete vychutnat občerstvení a nápoje za poplatek.

Doba letu: cca 6 hodin

Kapverdské ostrovy, to je exotika na dosah ruky s cestovní kanceláří Čedok. Zapomenete na starosti všedního dne a ponoříte se do světa slunce, pláží a azurového oceánu. A co je nejlepší? Let z Prahy na Kapverdy trvá přibližně 6 hodin, takže se nemusíte bát dlouhého a únavného cestování. Během krátké chvíle se ocitnete v tropickém ráji, kde si užijete zasloužený odpočinek. Čedok nabízí širokou škálu zájezdů na Kapverdy, od pobytů v luxusních resortech až po dobrodružné výlety za poznáním krás tohoto souostroví. Ať už toužíte po lenošení na pláži, vodních sportech, poznávání místní kultury nebo třeba po trekkingu v sopečných horách, s Čedokem si na Kapverdách přijde na své opravdu každý.

Transfer z letiště do hotelu

Po příletu na mezinárodní letiště Amílcar Cabral na ostrově Sal, vás přivítá náš delegát a nasměruje vás k vašemu transferu. Cestovní kancelář Čedok nabízí pohodlné a bezpečné transfery z letiště do vámi zvoleného hotelu na Kapverdských ostrovech. Délka transferu se liší v závislosti na poloze vašeho hotelu, ale obvykle trvá přibližně 15-60 minut. Během cesty si můžete vychutnat krásný výhled na krajinu Kapverd a nalaďte se na dovolenkovou atmosféru. Naše transfery jsou zajišťovány klimatizovanými autobusy nebo minibusy, které splňují nejvyšší standardy komfortu a bezpečnosti. Pokud máte zájem o individuální transfer, například luxusním vozem, informujte nás prosím při rezervaci vaší dovolené s Čedokem a my vám rádi vyjdeme vstříc.

Autopůjčovny: Objevujte ostrovy!

Kapverdy, to není jen o nádherných plážích a tyrkysovém moři. Abyste si užili krásy souostroví naplno, vyplatí se prozkoumat i jeho další kouty. A k tomu se vám bude hodit auto. Autopůjčovny na Kapverdách jsou běžné a ceny za půjčení auta jsou příznivé. S vlastním autem se dostanete i na místa, kam se běžnou dopravou nedostanete. Objevte skryté pláže, malebné vesničky a úchvatné scenérie, které vám Kapverdy nabízí. Cestovní kancelář Čedok nabízí široký výběr zájezdů na Kapverdské ostrovy, včetně možnosti zapůjčení auta. Tak neváhejte a vydejte se za dobrodružstvím!

čedok kapverdské ostrovy

Místní doprava: Autobusy a taxi

Kapverdy, to je ráj pláží a slunce, ale co když se chcete podívat i mimo váš hotelový resort? Naštěstí je cestování po ostrovech poměrně snadné, a to i díky dobře fungující místní dopravě. Autobusy představují levný a spolehlivý způsob, jak se dopravit mezi městy a vesnicemi. Jsou pohodlné a jezdí poměrně často, i když je potřeba počítat s tím, že jízdní řády se můžou měnit. Pokud preferujete větší komfort a flexibilitu, taxi jsou k dispozici prakticky všude. Doporučujeme domluvit si cenu předem, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením. Pro odvážnější cestovatele je tu možnost pronájmu auta, ale mějte na paměti, že kvalita silnic se může lišit a jízda vlevo může být pro někoho nezvyklá. Ať už zvolíte jakoukoli možnost, cestování po Kapverdách vám poskytne nezapomenutelné zážitky a umožní vám poznat krásy těchto ostrovů naplno.

Trajekty mezi ostrovy

Kapverdy se skládají z deseti hlavních ostrovů a několika menších ostrůvků, z nichž každý má své vlastní kouzlo. Cestovní kancelář Čedok nabízí pobyty na těch nejkrásnějších z nich, jako je Sal, Boa Vista nebo Santiago. Pokud chcete během své dovolené na Kapverdách poznat více ostrovů, trajekty představují skvělou volbu. Místní trajektové linky spojují hlavní ostrovy a nabízejí autentický zážitek z cestování po Kapverdách.

Nejfrekventovanější trajektové linky spojují ostrovy Santiago (hlavní město Praia), Fogo (sopka Pico de Fogo) a São Vicente (kulturní centrum Mindelo). Trajekty jsou poměrně levné a představují skvělou možnost, jak poznat život místních obyvatel. Na palubě trajektů panuje uvolněná atmosféra a během plavby se můžete kochat nádhernými výhledy na Atlantský oceán a okolní ostrovy. Jízdní řády trajektů se mohou měnit v závislosti na ročním období a počasí, proto je vždy vhodné si je ověřit předem. Informace o trajektech a jízdních řádech vám rádi poskytnou v hotelu nebo v místních turistických informačních centrech.

Tipy na výlety s Čedokem

S cestovní kanceláří Čedok můžete zažít nezapomenutelnou dovolenou na Kapverdských ostrovech. Čedok nabízí širokou škálu zájezdů na tyto exotické ostrovy, které uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele. Vyberte si z nabídky all inclusive pobytů v luxusních hotelech, nebo se vydejte na dobrodružnější cestu a poznejte krásy Kapverd s batohem na zádech.

čedok kapverdské ostrovy

Kapverdy jsou ideální destinací pro milovníky slunce, pláží a vodních sportů. Můžete se zde věnovat potápění, šnorchlování, windsurfingu nebo kitesurfingu. Ostrovy jsou také rájem pro turisty, kteří si rádi užívají procházky po malebných vesničkách a poznávání místní kultury. Čedok pro vás organizuje výlety s průvodcem, během kterých poznáte to nejzajímavější, co Kapverdy nabízejí.

Navštivte například ostrov Sal s jeho nekonečnými plážemi a tyrkysovým mořem. Prozkoumejte sopečné scenérie ostrova Fogo, nebo se vydejte na ostrov Santiago, kde se nachází hlavní město Praia. S Čedokem si dovolenou na Kapverdách užijete bez starostí a stresu.

Bezpečnostní doporučení

Při cestování s Čedokem na Kapverdské ostrovy je bezpečnost prioritou. Obecně jsou Kapverdy považovány za bezpečnou destinaci s nízkou kriminalitou, ale je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření. Doporučujeme uchovávat cennosti a doklady v hotelovém sejfu a nosit s sebou pouze kopie. Vždy se informujte o aktuální situaci v oblasti, kam se chystáte, a řiďte se pokyny delegáta Čedoku.

Srovnání dovolených na Kapverdských ostrovech
Čedok Konkurenční CK 1
Cena za osobu od 19 990 Kč od 21 500 Kč
Délka pobytu 8 dní / 7 nocí 8 dní / 7 nocí
Stravování All inclusive Snídaně

Voda z kohoutku není na Kapverdách pitná, proto pijte pouze balenou vodu. Dbejte na hygienu rukou a potravin, abyste předešli zažívacím potížím. Chraňte se před sluncem použitím opalovacího krému s vysokým ochranným faktorem, pokrývky hlavy a slunečních brýlí.

Při koupání v moři si dávejte pozor na silné proudy a vlny. Vždy se koupejte pouze na místech k tomu určených a dodržujte pokyny plavčíků. Pokud se chystáte na výlety do odlehlejších oblastí, informujte o tom svého delegáta a nechoďte sami.

V případě jakýchkoli zdravotních problémů se obraťte na svého delegáta Čedoku, který vám pomůže s vyhledáním lékařské pomoci. Nezapomeňte si před cestou sjednat cestovní pojištění, které kryje i náklady na lékařské ošetření a repatriaci.

Víza a cestovní doklady

Pro vstup na Kapverdské ostrovy potřebují občané České republiky vízum. To lze získat předem online prostřednictvím platformy EASE (Electronic Authorization System). Cena víza se liší v závislosti na délce pobytu. Pro turistické cesty do 30 dnů je cena 30 EUR. Vízovou povinnost je nutné splnit ještě před cestou, jelikož na letišti po příletu již není možné vízum vyřídit. Kromě platného víza je pro vstup na Kapverdy nezbytný také cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po plánovaném návratu. Cestovní kancelář Čedok nabízí zájezdy na Kapverdské ostrovy s kompletním servisem, včetně vyřízení víz. Pokud si zájezd zarezervujete u Čedoku, postarají se o vyřízení všech potřebných dokumentů za vás, abyste se vyhnuli zbytečným starostem a mohli si užít bezproblémovou dovolenou.

čedok kapverdské ostrovy

Měna a platba na Kapverdách

Na Kapverdách se platí kapverdským escudem (CVE). Kurz vůči euru je poměrně stabilní a pohybuje se okolo 1 EUR = 110 CVE. Většina hotelů, restaurací a obchodů akceptuje platbu eurem, ale je výhodnější platit v místní měně. Výměnu si můžete zařídit na letišti po příletu, v bankách nebo ve směnárnách. Doporučujeme srovnat kurzy a poplatky před výměnou. Kreditní karty jsou akceptovány ve větších hotelech a obchodech, ale je dobré se informovat předem. V odlehlejších oblastech a na menších ostrovech je hotovost nezbytná. Bankomaty jsou dostupné ve větších městech a turistických centrech. Při výběru z bankomatu si ověřte výši poplatků. Cestovní šeky se na Kapverdách příliš nepoužívají.

Cestovní kancelář Čedok nabízí dovolenou na Kapverdách s možností zajištění kapesného v kapverdských escudech. S Čedokem si užijete bezstarostnou dovolenou bez starostí s výměnou peněz.