Peníze na dovolené – Kam je ideálně schovat?

Cestování je bezpochyby překrásným koníčkem, kterému se věnuje velká spousta lidí. Takovou nezapomenutelnou dovolenou však může narušit jedna nepříjemná věc. Někdo Vám ukradne peníze nebo jiné cennosti. A to proto, že jste je měli na obvyklém místě. Jestliže nechcete přijít o peníze na dovolené, přinášíme Vám pár praktických tipů, kam s nimi.

Kam schovat peníze na dovolené?

Ano, jednou z možností, která napadne asi každého cestovatele je cestovní kufr. Jenže, ledabyle položená peněženka v zavazadle asi není tím nejlepším řešením. Lepší je větší úspory z peněženky vyndat a uložit je na méně nápadná místa.

Typickým příkladem jsou boty. V první řadě je můžete mít neustále při sobě, respektive na sobě a za druhé, jen málokoho napadne, že jste si peníze schovali pod vložku do bot. Peníze na dovolené si můžete skrýt i v pouzdru na mobilní telefon. Ten si většina cestovatelů hlídá asi nejvíce. Je ale pravdou, že sám telefon se může stát terčem zlodějů. Například ženy mohou použít prázdný obal od rtěnky, kam lze smotat velké množství bankovek. Třeba i kartáč na vlasy s látkovou výplní je dobrým řešení. Právě tato část obsahující česací jehlice bývá vyjímatelná.

Peníze si hlídejte také u vody

Ať už se vydáte k českému rybníku nebo k moři, hodí se Vám pár tipů také pro tyto případy. O peníze na dovolené přece nechcete přijít ani u vody. Využít můžete prázdnou a vypláchnutou láhev od opalovacího krému, která na rozdíl od peněženky nebude lákat pozornost. Vhod mohou přijít i papírové kapesníky, mezi něž si vložíte jak mince, tak bankovky. Výjimkou nejsou ani prázdné pytlíky od bonbónů nebo vycpaná záložka vložená v knížce. To všechno jsou místa, kde by většina zlodějů peníze a cennosti asi vůbec nehledala.

Jak můžete správně tušit, peníze na dovolené lze ukrýt nejrůznějšími způsoby. Vy se pak budete cítit lépe, bez obav a dovolenou si užijete naplno.

Publikováno: 09. 11. 2020

Kategorie: cestování

Autor: PetrNeruda

Tagy: cennosti | krádež na dovolené | mobilní telefon | peníze | peníze na dovolené | zloděj