Objevte skryté poklady Hurghady: Památky, které vás ohromí

Hurghada Památky

Mešita Abdul Muním Rijád

Mešita Abdul Muním Rijád je jednou z nejkrásnějších památek v Hurghadě a je skutečným klenotem islámské architektury. Tato impozantní stavba s vysokými minarety a bílou fasádou je nepřehlédnutelnou dominantou města. Mešita je zasvěcena šejkovi Abdulovi Munímu Rijádovi, významné osobnosti islámského světa.

Uvnitř mešity vás ohromí bohatá výzdoba, mramorové sloupy a krásné kaligrafie s verši z Koránu. Atmosféra je zde klidná a duchovní, ideální pro chvíle rozjímání a modlitby. Mešita je otevřena i nemuslimským návštěvníkům, kteří si chtějí prohlédnout její krásu a dozvědět se více o islámské kultuře. Pamatujte však na vhodné oblečení - zakrytá ramena a kolena jsou nezbytná.

Návštěva mešity Abdul Muním Rijád je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo se zajímá o historii, architekturu nebo náboženství. Je to místo, kde se snoubí krása s duchovnem a kde se na chvíli zastaví i ten nejrušnější den.

Koptský kostel svatého Shenoudy

V Hurghadě, oblíbeném letovisku v Egyptě, se nachází mnoho křesťanských památek, které stojí za návštěvu. Jednou z nich je i Kostel se nachází v moderní čtvrti El Dahar, která je srdcem Hurghady. Tento kostel je zasvěcen svatému Shenoudovi, významnému koptskému světci, který žil v 5. století.

Koptský kostel svatého Shenoudy je poměrně moderní stavbou, která byla dokončena v roce 2008. I přes svůj nízký věk si kostel zachovává tradiční koptskou architekturu s bohatě zdobeným interiérem. Uvnitř kostela se nacházejí krásné ikony a fresky, které zobrazují výjevy z Bible a životy koptských svatých.

Pro turisty je Koptský kostel svatého Shenoudy zajímavým místem k návštěvě, kde se mohou seznámit s koptskou kulturou a náboženstvím. Kostel je otevřen denně pro veřejnost. Při návštěvě kostela je vhodné dodržovat pravidla slušného oblékání a chování.

Ostrov Giftun

Hurghada, perla egyptské riviéry, láká k prozkoumání nejen svých historických památek, ale i přírodních krás. Mezi ty nejvyhledávanější bezesporu patří ostrov Giftun, ležící jen kousek od pobřeží. Tento klenot Rudého moře je součástí národního parku Giftun Island National Park a nabízí nezapomenutelné zážitky pro milovníky šnorchlování, potápění i lenošení na bělostných plážích.

Na Giftunu se nacházejí dvě hlavní pláže: Paradise Island a Mahmya. Paradise Island okouzlí návštěvníky jemným bílým pískem a křišťálově čistou vodou, která láká k osvěžující koupeli. Mahmya zase nabízí možnost procházky po dřevěných molech a pozorování pestrobarevného podmořského světa.

Ostrov Giftun je domovem bohaté fauny a flóry. Při šnorchlování či potápění se vám naskytne pohled na korálové útesy, pestrobarevné rybky, mořské želvy a s trochou štěstí i delfíny. Pro ty, kteří dávají přednost odpočinku na souši, je zde možnost opalování, koupání a relaxace v houpací síti s výhledem na azurové moře.

Výlet na ostrov Giftun je skvělou příležitostí, jak zkombinovat poznávání krás Rudého moře s odpočinkem na pláži. Ať už se rozhodnete pro šnorchlování, potápění nebo jen relaxaci, Giftun ve vás zanechá nezapomenutelné vzpomínky.

Ostrov Mahmya

Pro milovníky šnorchlování a potápění je tu ale další lákadlo – ostrov Mahmya. Tento malý kousek ráje leží v chráněné oblasti ostrovů Giftun, kam se z Hurghady dostanete lodí. Na rozdíl od rušných pláží v Hurghadě nabízí Mahmya klid, průzračnou vodu a bohatý podmořský život.

Už samotná plavba lodí je zážitkem. Můžete obdivovat azurové moře, pozorovat delfíny a užívat si slunce. Po připlutí na Mahmya na vás dýchne atmosféra exotiky. Jemný bílý písek, palmy a tyrkysová voda vytváří scenérii jako z pohlednice.

Ostrov je ideálním místem pro relaxaci. Můžete se opalovat na pláži, koupat se v křišťálově čisté vodě nebo si dopřát osvěžující drink v plážovém baru. Pro aktivnější povahy je tu možnost šnorchlování a potápění. Korálové útesy kolem Mahmya oplývají životem a nabízejí fascinující podívanou.

Výlet na ostrov Mahmya patří k nejoblíbenějším výletům z Hurghady. Je to skvělá příležitost, jak uniknout ruchu města a užít si den v panenské přírodě.

Grand Aquarium Hurghada

Hurghada, perla egyptské riviéry, láká turisty nejen svými nádhernými plážemi a blankytným mořem, ale i spoustou zajímavých památek. Mezi ty nejnavštěvovanější bezesporu patří Grand Aquarium Hurghada, fascinující svět podmořního života. Toto moderní akvárium, jedno z největších na světě, nabízí úchvatnou podívanou na více než 1200 druhů ryb a mořských živočichů z Rudého moře a dalších světových oceánů.

Projděte se 80 metrů dlouhým tunelem a ocitněte se tváří v tvář žralokům, rejnokům a mořským želvám. Obdivujte pestrobarevné korálové útesy a sledujte ladné pohyby mořských koníků. Grand Aquarium Hurghada není jen atrakcí pro turisty, ale také důležitým centrem pro výzkum a ochranu mořského života.

Návštěva Grand Aquarium Hurghada je nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. Děti i dospělí budou nadšeni z možnosti poznat tajemný svět pod mořskou hladinou a dozvědět se více o důležitosti jeho ochrany.

Hurghada Marina

Hurghada Marina je moderní přístav a centrum zábavy v egyptské Hurghadě. Procházka po marině vám nabídne pohled na luxusní jachty, restaurace s výhledem na moře a obchody se suvenýry. Marina je oblíbeným místem pro večerní procházky a posezení v barech a restauracích. Z Hurghada Marina se můžete vydat na lodní výlet na nedaleké ostrovy, potápět se nebo šnorchlovat v Rudém moři.

Muzeum mořské biologie

Hurghada, perla egyptské riviéry, láká k prozkoumání nejen svými nádhernými plážemi a tyrkysovým mořem, ale i spoustou zajímavých památek. Mezi ty méně známé, ale o to lákavější, patří Muzeum mořské biologie v Hurghadě. Nachází se v severní části města a nabízí fascinující pohled do bohatství podmořského světa Rudého moře.

V muzeu na vás čekají desítky akvárií, ve kterých žijí pestrobarevné ryby, korálové útesy, mořské želvy a další fascinující tvorové. Prohlédnete si zblízka žraloky, rejnoky, murény a další obyvatele hlubin. Dozvíte se zajímavosti o jejich životě, chování a významu pro ekosystém Rudého moře.

Muzeum mořské biologie je skvělým místem pro rodiny s dětmi, které si zde zábavnou formou rozšíří své znalosti o mořském světě. Návštěva muzea je ideálním doplňkem odpočinku na pláži a skvělou příležitostí, jak poznat jinou tvář Hurghady.

Sahara Park

Ačkoliv Hurghada sama o sobě neoplývá historickými památkami jako Luxor či Káhira, nabízí zajímavé možnosti pro výlety. Mezi ně patří i Sahara Park, který láká na netradiční zážitky v srdci pouště. Návštěvníci se zde mohou projet na čtyřkolkách rozlehlou pouštní krajinou, vyzkoušet si jízdu na velbloudovi a pokochat se pohledem na západ slunce nad písečnými dunami.

Během zastávky v beduínské vesnici se seznámíte s jejich kulturou a tradicemi. Ochutnáte tradiční mátový čaj a placky, zhlédnete vystoupení s tanci a hudbou. Pro milovníky astronomie je připravena večerní show s pozorováním hvězd dalekohledem. Sahara Park tak nabízí nevšední zpestření dovolené v Hurghadě a dávku adrenalinu i poznání.

Výlet do Luxoru

Hurghada láká na slunění a šnorchlování v Rudém moři, ale věděli jste, že je skvělým výchozím bodem pro objevování starověkého Egypta? Výlet do Luxoru, vzdáleného jen pár hodin jízdy, je nezapomenutelným zážitkem. Luxor, dříve Théby, byl hlavním městem Egypta během jeho zlatého věku. Město je doslova přeplněné památkami, které vám vyrazí dech.

Na východním břehu Nilu se tyčí mohutný Luxorský chrám, zasvěcený bohovi Amonovi. Jeho sloupové síně a nádvoří zdobené reliéfy a hieroglyfy vás přenesou o tisíce let zpět. Nedaleko se nachází Karnak, největší chrámový komplex na světě. Procházkou mezi jeho pylony, nádvořím a posvátným jezerem se ponoříte do tajů staroegyptského náboženství.

Na západním břehu Nilu na vás čekají Údolí králů a Údolí královen, pohřebiště faraonů a jejich manželek. V hrobkách vyzdobených barevnými malbami se ukrývaly poklady a tajemství. Nezapomeňte navštívit hrobku faraona Tutanchamona, jehož posmrtná maska patří k nejznámějším artefaktům světa.

Výlet do Luxoru z Hurghady je snadno dostupný autobusem nebo autem. Můžete si vybrat z organizovaných výletů s průvodcem nebo se vydat na vlastní pěst. Ať už zvolíte jakoukoli možnost, Luxor ve vás zanechá nezapomenutelné vzpomínky.

Výlet do Káhiry

Hurghada láká k výletům za poznáním starověkého Egypta. Mezi nejoblíbenější patří jednodenní výlet do Káhiry, srdce faraonské říše. Během organizovaného výletu z Hurghady se podíváte k nejznámějším památkám v Egyptě. Čekají vás pyramidy v Gíze, Cheopsova pyramida, Sfinga, Egyptské muzeum s Tutanchamonovou zlatou maskou a další poklady. Výlet do Káhiry z Hurghady obvykle zahrnuje dopravu klimatizovaným autobusem, služby česky mluvícího průvodce, vstupenky do památek a oběd. Cesta autobusem trvá přibližně 6-8 hodin jedním směrem. Let z Hurghady do Káhiry je rychlejší variantou, let trvá přibližně hodinu. V Káhiře na vás dýchne atmosféra Orientu. Navštívit můžete také tržiště Khan el Khalili, kde nakoupíte suvenýry a ochutnáte tradiční egyptskou kuchyni. Výlet do Káhiry je nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Potápění a šnorchlování

Hurghada, perla Rudého moře, láká k prozkoumání nejen svých památek, ale i bohatého podmořského světa. Ať už jste zkušení potápěči, nebo se chcete poprvé ponořit pod hladinu s maskou a šnorchlem, Hurghada vás nezklame. Korálové útesy lemující pobřeží skrývají pestrou škálu ryb, korálů a dalších mořských živočichů. Pro začátečníky je ideální šnorchlování u břehu, kde si užijí krásy korálových zahrad a pestrobarevných rybek. Pokročilejší se mohou vydat na výlet lodí k vzdálenějším lokalitám, jako je například ostrov Giftun s nedotčenými korálovými útesy. Pro ty, kteří touží po bližším setkání s podmořským světem, je tu možnost potápění. V Hurghadě najdete řadu potápěčských center, která nabízejí kurzy pro začátečníky i zkušené potápěče. Během ponorů můžete obdivovat vraky lodí, jeskyně a další fascinující útvary. Nezapomeňte si s sebou vzít podvodní fotoaparát, abyste si z Hurghady odvezli nezapomenutelné snímky.

Vodní sporty

Hurghada, perla Rudého moře, není jen o starověkých památkách a fascinující historii. Je to také ráj pro milovníky vodních sportů. Díky křišťálově čisté vodě a bohatému podmořskému životu si zde užijí jak začátečníci, tak zkušení nadšenci. Potápění v Hurghadě je nezapomenutelným zážitkem. Objevte korálové útesy plné pestrobarevných ryb, setkejte se s delfíny a mantami, a prozkoumejte vraky lodí. Pro ty, kteří preferují pobyt na hladině, je tu široká škála možností. Vyzkoušejte windsurfing, kitesurfing, jízdu na vodních skútrech, parasailing nebo se vydejte na romantickou plavbu lodí. Ať už se rozhodnete pro cokoli, vodní radovánky v Hurghadě vám zaručeně zpříjemní dovolenou a zanechají nezapomenutelné vzpomínky.

Nákupy a trhy

Hurghada láká nejen svými památkami, ale i pestrou nabídkou suvenýrů a místních produktů. Po dni stráveném poznáváním pyramid či potápěním v Rudém moři si určitě rádi dopřejete trochu toho nákupního shonu. Ať už hledáte tradiční egyptské suvenýry, ručně tkané koberce, vonné oleje nebo šperky, v Hurghadě si přijdete na své.

Za nákupy se vydejte do centra města, kde na vás dýchne atmosféra orientu. V úzkých uličkách starého města, zvaného Dahar, najdete nespočet obchůdků s pestrou nabídkou zboží. Nebojte se smlouvat, je to tu běžnou součástí nákupního rituálu a s trochou šarmu a vyjednávacích schopností můžete ušetřit nemalé peníze.

Pokud dáváte přednost organizovanějším nákupům, navštivte některé z moderních nákupních center. Najdete tu mezinárodní značky, ale i obchody s místními produkty. Po nákupech si odpočiňte v kavárně s výhledem na moře a vychutnejte si šálek tradičního čaje karkade.

Noční život a zábava

Hurghada sice oplývá starobylými památkami a nabízí nespočet možností, jak poznat historii Egypta, ale noční život a zábava tu rozhodně nekončí s odchodem posledního slunečního paprsku. Naopak! Jakmile se nad Hurghadou rozzáří hvězdy, probouzí se k životu pulzující srdce města. Pro milovníky tance a bujaré zábavy je tu nepřeberné množství nočních klubů a diskoték. Můžete si zatančit na nejnovější hity, užít si živou hudbu nebo se nechat unést rytmy orientálních melodií. Pokud dáváte přednost klidnějšímu večeru, Hurghada nabízí širokou škálu barů a restaurací. Můžete si vychutnat lahodnou večeři s výhledem na moře, popíjet koktejly v plážovém baru nebo si dopřát vodní dýmku v tradiční egyptské kavárně. Pro nezapomenutelný večer plný zábavy a smíchu doporučujeme navštívit některou z populárních show. Zažijte magickou atmosféru orientálního tance, nechte se ohromit akrobatickými kousky a užijte si večer plný barev, hudby a tance. Ať už se rozhodnete strávit večer jakkoliv, Hurghada vás rozhodně nezklame.

Publikováno: 24. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: PetrNeruda

Tagy: hurghada památky | památky v hurghadě