Neobvyklé ubytování na rodinné dovolené

Rodinná dovolená by se měla stát nezapomenutelným zážitkem pro všechny členy. Jestliže toužíte zažít něco neobvyklého, nemusíte kvůli tomu vyrážet do zahraničí. Co takhle neobvyklé ubytování v Česku? Teď zrovna nemáme na mysli populární hausbóty na vodních kanálech. Jde ale také o něco zcela originálního a netradičního.

Ubytujte se na stromech

Jestliže hledáte neobvyklé ubytování, určitě nám dáte za pravdu, že jste ještě nespali v korunách stromů. Jen si to představte sami. Vyjdete po dřevěných schodech do příbytku ve výšce, který oplývá patřičným luxusem a nabízí překrásný výhled po okolí. To vše v obležení zeleně. Přesně tohle nabízí stromové domečky Tree House nacházející se v různých částech Česka. Třeba ve Dvoře Králové nebo Chotýšanech.

Originální a neobvyklé ubytování, jak se patří

Tree House není pochopitelně jediné neobvyklé ubytování, které můžete v Česku navštívit. V Němčičkách u Kolína se lze zabydlet v lůžkovém vagónu. Ten pochopitelně předkládá adekvátní kupé se vším všudy. Řešení ideální především pro milovníky železnice.

Za originalitou můžete i do Obřího dolu do samotného srdce Krkonoš. Tam se nachází domek vytvořený ze slámy. Na noc v něm dozajista nezapomenete. Když vyrazíte do vinařské oblasti v Pavlově, čeká Vás naopak neobvyklé ubytování v sudech, kde sice není moc prostoru, o nevšední zážitek však bude postaráno. Když to navíc spojíte s příhodným situováním a okolím, není možné takové dovolené co vytknout.

Výčet podobných ubytování v České republice může pochopitelně pokračovat. Co byste řekli třeba na unikátní nocleh ve včelíně? Výjimkou není ani starověké obydlí, třeba ve známém a populárním středověkém hotelu s názvem Dětěnice. Právě na takových místech se budete cítit, jako ve staré době. Ustlat si mimochodem můžete i v chatičkách na vodní hladině. Je to tak trochu jiná odnož klasického hausbótu.

Tak co, už víte, jak budete trávit letošní dovolenou s rodinou nebo přáteli? Stačí si jen vybrat a vyrazit za neobvyklým ubytováním plným nevšedních zážitků.

Publikováno: 26. 10. 2020

Kategorie: dovolená

Autor: PetrNeruda

Tagy: neobvyklé ubytování | Tree House | ubytování na stromech | ubytování na vodě