Nejvyšší hory Česka – Pokořte některé z nich

Jestliže patříte k milovníkům zimních radovánek, pak Vás jistě zaujme lyžování v Česku, respektive doporučení na vhodná místa. Když si budete chtít užít hory v létě, máte také hodně na výběr. V tomto směru Vám přinášíme nejvyšší hory Česka, které jsou zajímavé nejenom svou výškou, ale i přírodou a prostředím celkově.

  • Sněžka
  • Praděd
  • Kralický Sněžník

Seznam tisícovek v České republice

Je pravdou, že nejvyšší hory Česka se z velké míry nachází právě v Krkonoších, kde se mimo jiné tyčí nejvyšší vrchol zvaný Sněžka. Pojďme si tedy nejprve představit ty nejvyšší vrcholy z pohledu nadmořské výšky a teprve poté se pustíme do popisu těch zajímavých.

VrcholNadmořská výška
Sněžka1 603 m. n. m.
Luční bouda1 555 m. n. m.
Studniční hora1 555 m. n. m.
Vysoké kolo1 510 m. n. m.
Praděd1 491 m. n. m.
Jaké hory patří v České republice k těm nejvyšším?

Sněžka patří právoplatně mezi nejvyšší hory

Zmínka samozřejmě musí padnout o Sněžce, která se nachází na česko-polské hranici. Vede sem několik turistických i běžkařských tras. Na vrcholu se tyčí nejenom Kaple sv. Vavřince, ale také Polská bouda a Nová Česká poštovna. Dopravit sem můžete pěšky i prostřednictvím lanové dráhy fungující od roku 1949.

Nejvyšší hory Česka – další zajímavé vrcholy

Nyní se pojďme zaměřit především na tisícovky z různých částí naší země, které stojí opravdu za podívanou. V tomto směru je toho více než jen Praděd v Hrubém Jeseníku. Mezi vyhledávané hory patří například Kralický Sněžník s výškou 1 423 metrů nad mořem. Na Šumavě si můžete udělat výlet na vrchol Plechý ve výšce 1 378 metrů nad mořem. Výzvou je tu i hora Boubín. Když při svých toulkách Českem zavítáte do Moravskoslezských Beskyd, zdolání Lysé hory s výškou 1 324 metrů nad zemí je naprostou samozřejmostí. Při výstupu k vrcholu budete míjet i významného patrona této oblast. Jeho jméno je Radegast.