Lyžování v Česku dává na výběr každému

Česká republika, to nejsou jenom překrásné vodní nádrže, ale také spousta hor a kopců. A právě takové oblasti přináší milovníkům lyžování patřičnou porci sjezdovek. Dnes nemusíte jezdit na lyže pouze do zahraničí v podání rakouských nebo italských Alp, ale můžete se vydat někam v Čechách. My jsme si pro Vás připravili seznam těch nejzajímavějších sjezdovek, mezi nimiž si vybere opravdu každý.

Lyžování v luxusu

Pokud prahnete po prestiži a rádi byste navštívili asi jedno z nejslavnějších míst vhodných pro lyžování, musí zákonitě padnout zmínka o jediném místě. A tím je Špindlerův Mlýn, kde se mimochodem konal i Světový pohár. Právě sjezdovky v této lokalitě jsou obvykle spojovány s nejrůznějšími slavnými a známými osobnostmi.

Vyrazte na lyže do poklidného prostředí

Pokud hledáte spíše opak výše uvedeného lyžování, nabídneme Vám pochopitelně také pár zajímavých tipů. Jedním z nich je třeba nejdelší sjezdovka, za kterou musíte vyjet do Rokytnice nad Jizerou. Pokud dáváte přednost pohodlí, vyhřívané lanovce a patřičnému zázemí, zalyžujete si v Orlických horách. Vaším konkrétním cílem se stane Červená Voda.

Jestliže chcete vyrazit za lyžováním i se svými malými ratolestmi, potom směřujte na Lipno. Zde sice nejsou až takové kopce, ale je tu jedno z nejprofesionálnějších lyžařských středisek v Česku. Milovníci adrenalinu pak zvolí šumavské svahy. Konkrétně to bude Špičák na Šumavě, kde se nachází asi jedna z nejstrmějších a nejnáročnějších sjezdovek vůbec. Sem vyráží za lyžováním jen ti neotrlejší nadšenci tohoto zimního sportu.

Výčet oblíbených tuzemských sjezdovek vhodných pro lyžování samozřejmě může pokračovat, a to třeba těmi bezpečnějšími a nenáročnými svahy. Typickým příkladem je Andělská Hora poblíž města Bruntál. Na své si přijdou i Moraváci ve známých Nemčičkách. A pokud chcete spojit pohyb na lyžích s patřičnou dávkou tradiční horské architektury, potom směřujte na sjezdovku Dolní Morava, odkud budete moci pozorovat nejenom známý Kralický Sněžník, ale i jedinečnou zasněženou přírodu v okolí.

Publikováno: 30. 10. 2020

Kategorie: Dovolená

Autor: PetrNeruda

Tagy: Červená Voda | Lipno | lyžování | sjezdovka | Špindlerův Mlýn | svahy