Kempování je zábavou. Víte, co si vzít se sebou?

V České republice, potažmo po celém světě existuje přemíra nejrůznějších kempů a oblastí, kde můžete rozložit stan a oddávat se nezapomenutelné dovolené v přírodě. Jestliže tíhnete k tomuto typu cestování, které lze správně označit jako kempování, hodí se Vám informace, co si vzít se sebou.

Základní výbava pro kempování

Abyste si užili kempování se vším všudy, musíte při sobě mít vše potřebné. Nejprve se pojďme zaměřit na ten úplný základ. Tím je pochopitelně stan. Bez něho lze v přírodě pobývat, ale už to nebude o takovém komfortu a pohodlí. Ke stanu si nezapomeňte přibalit kvalitní spacák neboli spací pytel. Abyste si dopřáli patřičného komfortu i při spaní někde na louce na zemi, nesmí chybět karimatka, popřípadě speciální nafukovací matračka a polštářek.

Výbava správného zálesáka

Kempování je vlastně takové zálesáctví. To znamená, že si se sebou musíte vzít vše, abyste v takové přírodě dokázali přežít. První volba tedy padne na malý přenosný vařič, ideálně ten plynový. Ke stravování budete potřebovat i základní vybavení. Volte spíše to odolnější. Typicky jde o ešus, nerezový hrnek na ranní kávu a příbory. V rámci kulinářské výbavy neopomínejte ani na univerzální nůž. Ten se Vám hodí nejenom při vaření, ale také přípravě dřeva na oheň a jiných věcech. Vhodná je také nerezová nádoba na vodu.

Co dalšího si přibalit na pobyt v přírodě?

Je naprosto zřejmé, že doposud uváděná výbava pro kempování samozřejmě není kompletní. Abyste si užili bezstarostnou dovolenou v kempu či v ryzí přírodě, nezapomínejte na kvalitní a pevnou obuv. Chybět Vám nesmí nepromokavé oblečení, včetně toho náhradního na převlečení. Praktická je určitě lékárnička, čelovka nebo baterka, vlhčené ubrousky a základní doklady, včetně peněz. Bez toho všeho se cestuje opravdu hodně těžko a složitě. Kdybyste batoh na záda neměli se vším uvedeným ještě dostatečně těžký, můžete si pro svůj větší komfort přibalit skládací nábytek.

Publikováno: 20. 10. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: PetrNeruda

Tagy: dovolená v kempu | kempování | vybavení pro kempování | zálesáctví