Dovolená Thassos: Užijte si Řecké ostrovy naplno!

Dovolená Thassos

Ostrov Thassos: Smaragdový klenot

Thassos, často nazývaný „smaragdový ostrov“, je zeleným rájem v severním Egejském moři. Jeho krása tkví v kombinaci hustých borovicových lesů, které se svažují k tyrkysovým vodám a bělostným plážím. Ostrov je proslulý svou bohatou historií, o čemž svědčí starověké ruiny a archeologická naleziště. Návštěvníci si mohou užít relaxaci na plážích jako je Golden Beach, Paradise Beach nebo Marble Beach, prozkoumat tradiční vesničky jako Theologos a Panagia, nebo se vydat na pěší túry do hor s úchvatnými výhledy. Thassos je ideální destinací pro ty, kteří hledají kombinaci odpočinku, kultury a přírodních krás.

Kdy vyrazit na Thassos?

Thassos, ostrov nazývaný smaragdový klenot Egejského moře, láká k návštěvě po celý rok. Hlavní sezóna tu trvá od května do října, kdy se můžete těšit na teploty vzduchu okolo 30 °C a příjemně teplé moře. Pro milovníky koupání je ideální období od června do září, kdy teplota vody dosahuje až 25 °C. Pokud preferujete klidnější dovolenou bez davů turistů, zvolte květen, červen nebo září. V tomto období je počasí stále příznivé pro koupání a slunění, ale ceny ubytování a služeb jsou nižší. Nezapomeňte, že i mimo hlavní sezónu má Thassos co nabídnout. Na jaře ostrov rozkvétá do pestrých barev a na podzim se můžete těšit na sklizeň oliv a vína.

Nejkrásnější pláže ostrova

Ostrov se pyšní spoustou nádherných pláží, z nichž každá nabízí něco unikátního. Milovníci jemného písku a pozvolného vstupu do moře si zamilují pláž Zlatý písek, která je ideální pro rodiny s dětmi. Naopak dobrodružnější povahy ocení divokou krásu pláže Skalnatá, kde se tyčí majestátní útesy a vlny se tříští o pobřeží. Pro ty, kteří hledají klid a romantiku, je tu pak skrytá zátoka s pláží s názvem U Lví skály, obklopená zelení a s křišťálově čistou vodou. Ať už toužíte po odpočinku, zábavě nebo objevování, pláže ostrova vám splní každé přání.

Tipy na výlety a aktivity

Prozkoumejte kouzlo historického centra s jeho křivolakými uličkami a malebnými náměstími. Navštivte dominantu města, která vám nabídne úchvatný výhled do okolí. Milovníci kultury ocení návštěvu muzea s expozicí věnovanou historii a umění regionu. Projděte se rozlehlým parkem, ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Zažijte atmosféru místních trhů s nabídkou čerstvých produktů a regionálních specialit. Děti potěší návštěva zoologické zahrady nebo zábavního parku s atrakcemi pro malé i velké. Večer si vychutnejte večeři v útulné restauraci a ochutnejte speciality tradiční kuchyně.

Thassoská kuchyně: Co ochutnat?

Thassos, to je kromě nádherných pláží a průzračného moře také ráj gurmánů. Co si tedy na Thassosu rozhodně nenechat ujít? Začněte třeba s gyrosem, šťavnatým masem opékaným na vertikálním rožni, zabaleným v pita chlebu s tzatziki, rajčaty a cibulí. Pokračovat můžete s čerstvými rybami a mořskými plody, které jsou v nabídce téměř každé taverny. Ochutnejte grilované sardinky, smažené kalamáry nebo chobotnici na víně. Milovníci masa by si neměli nechat ujít musaku, lahodné jídlo z lilku, mletého masa a bešamelové omáčky. A co teprve sladká tečka na závěr? Dopřejte si medové taštičky diples, křupavé těsto polité medem a posypané ořechy, nebo lahodný jogurt s medem a vlašskými ořechy. Dobrou chuť!

Ubytování na Thassosu: Tipy a rady

Thassos, smaragdový klenot Egejského moře, láká na křišťálově čisté vody a bujnou vegetaci. Při plánování vaší dovolené je volba ubytování klíčová. Ostrov nabízí širokou škálu možností, od luxusních hotelových komplexů s bazény a all inclusive programy, přes útulné penziony s rodinnou atmosférou až po cenově dostupné apartmány s kuchyňkou. Pokud preferujete klid a soukromí, zvažte pronájem vily s vlastním bazénem. Naopak, pro ty, kteří touží po ruchu a zábavě, jsou ideální hotely v rušnějších letoviscích jako Potos, Limenaria nebo Thassos Town. Nezapomeňte si rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, obzvláště pokud cestujete v hlavní sezóně.

Cestování na Thassos: Praktické informace

Thassos, nazývaný smaragdový ostrov, láká k návštěvě křišťálově čistým mořem a zelení borovicových lesů. Na Thassos se nejsnadněji dostanete letecky, a to s přestupem v Soluni. Z letiště v Soluni pak pokračujte autobusem do přístavu Kavala a trajektem na Thassos. Cesta trajektem trvá přibližně hodinu. Po ostrově se pak nejlépe dopravíte autem nebo skútrem, které si můžete pronajmout. Ubytování na Thassosu je rozmanité, od luxusních hotelů po cenově dostupné apartmány.

Publikováno: 07. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: dovolená thassos | informace o dovolené na thassosu