Dovolená Řím letecky: Užijte si věčné město bez starostí!

Dovolená Řím Letecky

Letenky do Říma: Tipy a triky

Řím láká na historii, gastronomii i romantiku. Letenky do Věčného města seženete za pár korun, stačí vědět, jak na to. Hledejte lety mimo sezónu, ideálně na jaře nebo na podzim. Levnější letenky obvykle pořídíte s odletem během týdne. Nebojte se low-cost dopravců, kteří často létají na menší letiště poblíž Říma. Ušetřit můžete i rezervací letenky a ubytování dohromady. Před nákupem porovnejte ceny letenek na srovnávačích jako Kiwi.com nebo Skyscanner. Nezapomeňte ani na akční nabídky leteckých společností. S trochou šikovnosti si tak užijete Řím bez zbytečných výdajů.

Letiště v Římě: Doprava do centra

Řím má dvě hlavní letiště: Fiumicino (FCO) a Ciampino (CIA). Z Fiumicina, hlavního mezinárodního letiště, se do centra dostanete vlakem Leonardo Express (32 minut, cca 14 EUR) nebo regionálním vlakem FL1 (cca 8 EUR). Autobusem se cesta pohybuje okolo hodiny a cena se liší dle dopravce (cca 4-10 EUR). Taxi vyjde dráž (cca 48 EUR), ale je to nejpohodlnější varianta. Z menšího letiště Ciampino, kam létají nízkonákladové společnosti, jezdí autobusy Terravision, SitBusShuttle a Atral (cca 4-7 EUR) do centra. Cesta trvá okolo 40 minut. Taxi z Ciampina do centra stojí cca 30 EUR.

Ubytování v Římě: Na co si dát pozor

Řím nabízí nepřeberné množství ubytovacích možností, od luxusních hotelů po dostupnější hostely. Při výběru je ale třeba být obezřetný a zvážit několik faktorů. V historickém centru počítejte s vyššími cenami a menšími pokoji. Dobře si prostudujte recenze od předchozích hostů, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením. Všímejte si skrytých poplatků, jako je turistická taxa, která se platí zvlášť. Důležitá je i dostupnost MHD, abyste se snadno dostali k památkám. Pokud cestujete autem, ověřte si předem parkovací možnosti, které bývají v Římě omezené a drahé.

Řím: Památky, které musíte vidět

Řím, město na sedmi pahorcích, nabízí nepřeberné množství historických památek a kulturních zážitků. Mezi nejznámější památky patří Koloseum, obrovský amfiteátr, kde se konaly gladiátorské zápasy. Nedaleko se nachází Forum Romanum, centrum politického a společenského života starověkého Říma. Za návštěvu stojí také Pantheon s jeho impozantní kopulí a Fontána di Trevi, kde se podle pověsti plní přání. Pro milovníky umění je nezbytnou zastávkou Vatikánské muzeum s Michelangelovou Sixtinskou kaplí a bazilika svatého Petra, největší kostel na světě. Řím je město, které vás okouzlí svou krásou a historií.

Italská kuchyně: Co ochutnat v Římě

Řím, město na sedmi pahorcích, je rájem gurmánů. Italská kuchyně je proslulá svou jednoduchostí a čerstvými surovinami a v Římě si ji vychutnáte v plné kráse. Začněte den typickou snídaní - cornetto a cappuccino. K obědu si dejte lahodné pasta carbonara nebo spaghetti cacio e pepe. Večer ochutnejte římskou specialitu - saltimboccu, telecí řízky s parmskou šunkou a šalvějí. Nezapomeňte na vynikající italská vína, která skvěle doplní vaše kulinářské zážitky. Buon appetito!

Bezpečnost v Římě: Tipy pro turisty

Řím je obecně bezpečné město pro turisty, ale jako v každém turistickém centru je důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření. Dávejte si pozor na kapsáře, a to zejména v přeplněných oblastech, jako jsou Koloseum, Vatikán a Španělské schody. Nenoste s sebou velké množství hotovosti a cennosti si uložte v hotelovém sejfu. Buďte ostražití v noci, zejména v odlehlých oblastech. Pokud se chystáte použít veřejnou dopravu, dávejte si pozor na své věci a buďte si vědomi svého okolí. V případě nouze volejte policii na číslo 112.

Počasí v Římě: Kdy se vydat na cestu

Řím, věčné město, láká turisty po celý rok. Kdy je ale ten nejlepší čas k návštěvě? Pokud toužíte po slunečných dnech a příjemných teplotách, zvolte jaro (duben-květen) nebo podzim (září-říjen). Teploty se pohybují mezi 15-25 °C a srážky jsou minimální. Letní měsíce (červen-srpen) jsou horké a vlhké s teplotami nad 30 °C, což může být pro prohlídky památek náročné. Zima (listopad-březen) je mírná a deštivá s teplotami kolem 10 °C, ale i tak nabízí kouzlo vánočních trhů a méně turistů.

Dovolená Řím letecky: Cena a rozpočet

Letět na dovolenou do Říma je lákavá představa, ale kolik vás to bude stát? Cena letenky se liší v závislosti na sezóně a také na tom, s jakým předstihem rezervujete. Obecně platí, že nejlevnější letenky seženete mimo sezónu a s dostatečným předstihem. Počítejte s cenou letenky z Prahy do Říma a zpět od 3 000 Kč. Ubytování v Římě se dá sehnat v různých cenových relacích. Levnější variantou jsou hostely, kde za noc zaplatíte od 500 Kč. Pokud preferujete komfort hotelu, počítejte s cenou od 2 000 Kč za noc. Jídlo v Římě je poměrně dostupné. Za pizzu zaplatíte kolem 10 €, za těstoviny podobně. Doprava po Římě je také poměrně levná. Jedna jízdenka metrem stojí 1,50 €.