Dovolená na Sardinii letecky: Azurový ráj na dosah ruky

Dovolená Na Sardinii Letecky

Letenky na Sardinii

Sardinie, perla Středozemního moře, láká na své panenské pláže, tyrkysové moře a divokou přírodu. Letenky na Sardinii jsou dostupné z několika letišť v České republice, a to jak s přímými lety, tak s přestupem. Mezi nejoblíbenější destinace patří Cagliari, Olbia a Alghero. Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně a dostupnosti, proto doporučujeme rezervovat letenky s dostatečným předstihem. Pro nalezení nejvýhodnějších nabídek využijte online srovnávače letenek. Let na Sardinii trvá přibližně 2 hodiny.

Letiště na Sardinii

Sardinie se pyšní třemi mezinárodními letišti, která usnadňují cestování na tento krásný ostrov. Nejrušnějším letištěm je Letiště Cagliari-Elmas, které se nachází nedaleko hlavního města Cagliari. Nabízí širokou škálu vnitrostátních i mezinárodních letů. Další možností je Letiště Olbia Costa Smeralda, které je oblíbené zejména v letních měsících a odbavuje lety z mnoha evropských destinací. Pro ty, kteří cestují na severozápad ostrova, je ideální volbou Letiště Alghero-Fertilia.

Doprava z letiště

Z letiště se do centra města dostanete pohodlně a rychle několika způsoby. Pokud preferujete komfort a rychlost, taxi služba je vám k dispozici přímo před příletovou halou. Cesta trvá okolo 20 minut a cena se pohybuje kolem 600 Kč.

Levnější variantu představuje městská hromadná doprava. Autobusové linky číslo 119 a 100 vás dopraví na stanici metra, odkud se dostanete do centra přibližně za 30 minut. Jízdenky zakoupíte v automatech na letišti a cena jednorázové jízdenky je 40 Kč.

Pro větší skupiny nebo pro ty, kteří preferují vlastní tempo, je ideální volbou pronájem auta. Na letišti sídlí pobočky renomovaných autopůjčoven.

Tipy pro cestování letadlem

Před odletem si ověřte platnost cestovních dokladů a vízové povinnosti cílové destinace. Zabalte si do příručního zavazadla nejnutnější věci pro případ zpoždění hlavního kufru. Na palubě letadla dodržujte pokyny palubního personálu a pijte dostatek tekutin, abyste předešli dehydrataci. Po přistání si zkontrolujte zavazadla a v případě jejich ztráty nebo poškození kontaktujte příslušnou přepážku.

Cestování po Sardinii

Sardinie, druhý největší ostrov Středozemního moře, nabízí cestovatelům rozmanitou škálu možností dopravy. Prozkoumejte klikaté pobřežní silnice s půjčeným autem a objevte skryté zátoky a malebné vesničky. Autobusy spojují hlavní města a turistické destinace, což z nich činí cenově dostupnou volbu pro cestovatele s omezeným rozpočtem. Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je tu možnost pronájmu skútru nebo kola a užít si svobodu pohybu po ostrově vlastním tempem. Vlaková síť spojuje hlavní města, ale je omezená v odlehlejších oblastech. Prozkoumejte trajektové spojení mezi Sardinií a italskou pevninou nebo jinými ostrovy v okolí a užijte si plavbu po tyrkysových vodách Středozemního moře.