Dovolená na kole si žádá patřičné vybavení

Cestování může nabývat nejrůznějších podob. Někdo dá přednost dovolené na lodi, jiný vsadí na kempování a další vyrazí do luxusního hotelu s wellness službami. Pokud však patříte mezi aktivní jedince a chcete spojit cestování s pohybem, jistě Vás osloví dovolená na kole. Dobrodružné toulky po zemích českých, ale také těch zahraničních. Abyste takovou cestu absolvovali bez problému a se vší grácií, je zapotřebí se na to patřičně vybavit.

Dovolená na kole si žádá své

Základem všeho je pochopitelně jízdní kolo v dobrém technickém stavu. Podle toho, jakým prostředím se chcete toulat zvolíte i typ kola. Může to být silniční, trekové, ale také horské. Pokud Vás čeká dlouhodobější dovolená na kole, najde se určitě několik věcí, bez nichž se neobejdete. Jsou to brašny na kolo. Ty lze umístit nejenom do zadní, ale i přední části podle toho, kolik toho chcete vzít se sebou. Praktický je také držák na mobilní telefon na řídítka, kam popřípadě můžete do speciálního držáku uložit papírovou mapu.

K nezbytné výbavě patří kvalitní osvětlení, spacák, stan, pláštěnka a nepromokavé obaly na brašny. V žádném případě se neobejdete ani bez láhve na kolo a kompletního nářadí. Defekty totiž budete muset řešit často na cestách, sami a opuštěni. To znamená, přibalte si vše důležité od maziva, přes klíče a montážní sady až po nýtovač a další. Takové nářadí může z hlediska úspory místa najít své místo například pod sedlem.

Co dalšího nesmíte zapomenout?

Dovolená na kole pochopitelně není jen o výše uvedené cyklistické výbavě. Potřebovat budete i běžné věci, kam patří lékárnička, masti na odřeniny z kola, repelent a osobní doklady, včetně peněz či platebních karet. Dovolená na kole je určitě fyzicky náročnějším druhem cestování, takže by neměly chybět ani výživné potravinové doplňky. Od nejrůznějších energetických tyčinek až po sušené maso a oříšky. Uvidíte, že podobný způsob cestování si jistě oblíbíte.

Publikováno: 23. 10. 2020

Kategorie: cestování

Autor: PetrNeruda

Tagy: brašny na kolo | cestování na kole | cykloturistika | dovolená na kole | jízdní kolo