Dominikánská republika s Blue Style: Dovolená snů na dosah!

Blue Style Dominikánská Republika

Letenky a letecké společnosti

S cestovní kanceláří Blue Style se do Dominikánské republiky dostanete pohodlně a bez starostí. Nabízíme širokou škálu letů s renomovanými leteckými společnostmi, jako jsou Smartwings, ČSA a Condor. Přímé lety z Prahy do Dominikánské republiky trvají přibližně 11 hodin. Na výběr máte z letů do několika destinací, včetně Punta Cana, Puerto Plata a Samana. Cena letenky se liší v závislosti na sezóně a dostupnosti volných míst. Doporučujeme rezervovat letenky s dostatečným předstihem, abyste získali nejlepší možnou cenu.

Během letu se o vás postará zkušený palubní personál, který vám zajistí příjemný a bezproblémový let. Na palubě letadel je k dispozici občerstvení a nápoje za poplatek. Po příletu do Dominikánské republiky vás na letišti přivítá náš delegát, který vám pomůže s transferem do vašeho hotelu.

Délka letu a časový posun

Let z Prahy do Dominikánské republiky, konkrétně na letiště Punta Cana (PUJ), trvá přibližně 11 až 12 hodin. Přímé lety bohužel nejsou k dispozici, a proto je nutné počítat s mezipřistáním, nejčastěji v některém z evropských měst. Doba letu se může lišit v závislosti na délce mezipřistání a také na aktuálních letových podmínkách.

Srovnání hotelů pro dovolenou s Blue Style v Dominikánské republice
Vlastnost Hotel A Hotel B
Cena za osobu na 7 nocí 25 000 Kč 32 000 Kč
Hodnocení hotelu na Google 4.5 hvězdiček 4.8 hvězdiček
Pláž u hotelu Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře Skalnaté pobřeží s molem
Vzdálenost od letiště 20 km 35 km

Časový posun mezi Českou republikou a Dominikánskou republikou je -5 hodin během letního času v ČR a -4 hodiny během zimního času. To znamená, že když je v Praze 12:00 v létě, v Dominikánské republice je 7:00 ráno. Po příletu si nezapomeňte přeřídit hodinky, abyste se vyhnuli případným nedorozuměním. Adaptace na časový posun může trvat několik dní a projevovat se únavou či nespavostí. Doporučuje se proto první dny po příletu odpočívat a vyhýbat se náročné fyzické aktivitě.

Transfer z letiště do hotelu

Po příletu do exotické Dominikánské republiky na vás bude na letišti čekat náš delegát Blue Style, který vám pomůže s transferem do vašeho vybraného hotelu. Transfer je zajištěn pohodlnými a klimatizovanými autobusy nebo minibusy, které vás zavezou až před dveře vašeho ubytování. Během cesty, která trvá obvykle 30 až 60 minut v závislosti na lokalitě vašeho hotelu, se můžete kochat krásou krajiny a nasávat atmosféru Karibiku. Naši zkušení řidiči se postarají o vaši bezpečnou a pohodlnou jízdu. Pokud jste si zakoupili zájezd s all inclusive, je transfer z letiště do hotelu a zpět již v ceně. V případě individuální dovolené si můžete transfer objednat zvlášť. Nezapomeňte si zkontrolovat informace o transferu ve vašich cestovních dokumentech, kde najdete i kontakt na vašeho delegáta pro případ jakýchkoliv dotazů.

blue style dominikánská republika

Počasí a ideální doba pro cestu

Dominikánská republika se pyšní tropickým klimatem s teplým počasím po celý rok, což z ní dělá ideální destinaci pro slunění a vodní radovánky. Průměrné teploty se pohybují mezi 25-32 °C, přičemž nejteplejší měsíce jsou od června do srpna. I v období dešťů, které trvá od května do října, jsou přeháňky obvykle krátké a intenzivní, po nichž následuje záplava slunečního svitu.

Pro ty, kteří dávají přednost mírnějším teplotám, je ideální doba pro cestu do Dominikánské republiky od prosince do dubna. V těchto měsících se teploty pohybují kolem příjemných 24-28 °C a vlhkost vzduchu je nižší. Toto období je také ideální pro pozorování velryb hrbatých, které se připlouvají pářit do teplých vod u pobřeží Samaná.

Při plánování cesty s Blue Style do Dominikánské republiky je dobré zvážit i vaše preference. Pokud toužíte po rušnější atmosféře a festivalech, zvolte období karnevalu v únoru. Pro klidnější dovolenou s menší koncentrací turistů je ideální období po Velikonocích nebo od září do listopadu.

Dominikánská republika s Blue Style? Představte si tyrkysové moře, bílé pláže a palmy sklánějící se k průzračné hladině. Právě takový je Karibik, jak ho znáte z pohlednic. A s Blue Style si tenhle ráj užijete bez starostí, s perfektním servisem a spoustou zážitků.

Eliška Procházková

Víza a cestovní doklady

Pro cestu do Dominikánské republiky s Blue Style budete potřebovat platný cestovní pas s minimální platností 6 měsíců po návratu. Vízum pro turistické pobyty do 30 dnů není pro občany České republiky potřeba. Po příletu do Dominikánské republiky obdržíte turistickou kartu, kterou je nutné pečlivě uschovat a předložit při odletu. Pro vstup do země je také nutné mít zpáteční letenku a doklad o ubytování.

Nezapomeňte, že Blue Style vám s vyřízením cestovních dokladů rád pomůže. Naši cestovní specialisté vám poskytnou veškeré potřebné informace a poradí s případnými dotazy.

blue style dominikánská republika

Měna a platba v Dominikánské republice

S cestovkou Blue Style do Dominikánské republiky nemusíte s měnou složitě kalkulovat. Oficiální měnou je totiž dominikánské peso (DOP), ale v turistických oblastech se běžně platí americkými dolary (USD). Eura (EUR) s sebou vozit nedoporučujeme, jejich směna je nevýhodná. Většina hotelů, restaurací a obchodů akceptuje platební karty, ale hotovost se vám bude hodit na drobné výdaje, spropitné a nákupy na trzích.

Pokud se rozhodnete pro výměnu peněz, vyhněte se pouličním směnárnám a raději využijte banky nebo směnárny v hotelech, i když kurz nemusí být tak výhodný. Při placení kartou si ověřte, zda obchodník neúčtuje poplatky za transakci. Doporučujeme informovat vaši banku o plánované cestě do zahraničí, aby nedošlo k zablokování vaší karty z bezpečnostních důvodů.

Typické ceny v destinaci

Dominikánská republika, perla Karibiku, láká na azurové moře, bílé pláže a pohostinnost místních. Pokud se chystáte do této exotické destinace s Blue Style, jistě vás bude zajímat, na kolik vás dovolená vyjde. Ceny se liší v závislosti na sezóně, lokalitě a vašich preferencích.

V restauracích počítejte s cenou oběda okolo 250 Kč na osobu, večeře vás pak vyjde zhruba na 500 Kč. Nealkoholické nápoje se pohybují okolo 30 Kč, pivo okolo 50 Kč a míchané drinky startují na 150 Kč. Pokud si budete chtít dopřát luxusnější večeři s vínem, počítejte s částkou okolo 1500 Kč na osobu.

Pro milovníky suvenýrů se nabízí široká škála možností – od dřevěných sošek a šperků z larimaru, přes doutníky a rum až po kávu a kakao. Ceny suvenýrů se liší dle velikosti a kvality, ale počítejte s cenou od 100 Kč výše.

Výlety s Blue Style vám umožní poznat krásy Dominikánské republiky do hloubky. Ceny výletů se pohybují od 1000 Kč za jednodenní výlet po památkách až po 5000 Kč za vícedenní dobrodružství.

Při plánování rozpočtu na dovolenou v Dominikánské republice s Blue Style nezapomeňte na kapesné na drobné výdaje, suvenýry a případné tipy.

Doprava po ostrově (taxi, autobus)

Dominikánská republika nabízí cestovatelům pestrou paletu možností, jak prozkoumat její krásy. Pokud se chcete pohybovat po ostrově svobodně a bez omezení, pronájem auta je skvělou volbou. Můžete si vybrat z mnoha autopůjčoven, ať už na letišti nebo ve městě. Pro cestování po hlavních tazích a do turistických destinací je auto ideální.

blue style dominikánská republika

Pokud dáváte přednost pohodlí a nechcete se starat o navigaci, taxi služby jsou široce dostupné. Většina taxíků nemá taxametr, proto se na ceně předem domluvte s řidičem. Alternativou k taxíkům jsou motoconcho – motorky s řidičem, které představují autentický a levnější způsob dopravy na kratší vzdálenosti.

Pro ty, kteří preferují organizované výlety, cestovní kanceláře nabízejí širokou škálu výletů do různých koutů země. Zkušení průvodci vám přiblíží historii, kulturu i přírodní krásy Dominikánské republiky. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli způsob dopravy, Dominikánská republika vám zaručeně nabídne nezapomenutelné zážitky.

Půjčení auta v Dominikánské republice

Dominikánská republika láká na pohádkové pláže, tyrkysové moře a bujnou tropickou vegetaci. Abyste si tento karibský ráj užili naplno a objevili i skryté kouty ostrova, doporučujeme zapůjčení auta. S Blue Style máte na výběr z široké škály vozů dle vašich představ a potřeb. Ať už cestujete ve dvou, s rodinou nebo partou přátel, najdete u nás vůz, který vám zpříjemní dovolenou.

Při výběru auta zvažte, kudy se budete nejčastěji pohybovat. Pro výlety po pobřeží a do menších měst postačí menší a úspornější vůz. Pokud se ale chystáte do hornatějšího vnitrozemí, doporučujeme zvolit terénní auto s pohonem 4x4. Nezapomeňte, že v Dominikánské republice se jezdí vpravo a silniční síť se od té evropské liší.

Před podpisem smlouvy si důkladně zkontrolujte stav vozu a neváhejte se zeptat na cokoliv, co vám není jasné. Naši zástupci Blue Style vám rádi poradí s výběrem vhodného pojištění a zodpoví veškeré vaše dotazy. S pronajatým autem od Blue Style si užijete dovolenou v Dominikánské republice naplno a bez starostí.

Bezpečnost a důležitá telefonní čísla

Dominikánská republika je obecně bezpečná země, ale jako v každé turistické destinaci je důležité dbát na svou bezpečnost a dodržovat základní bezpečnostní opatření. Doporučujeme vám uchovávat cennosti a doklady v hotelovém sejfu a nenosit u sebe větší obnosy peněz. Buďte obezřetní v turistických oblastech a na místech s větší koncentrací lidí, kde by mohlo dojít ke kapesním krádežím. V případě jakýchkoli problémů nebo nouzových situací se neváhejte obrátit na místní policii (tel: 911) nebo na delegáta cestovní kanceláře Blue Style.

Pro váš klid a bezstarostnou dovolenou jsme pro vás připravili asistenční službu, která je vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Naši operátoři vám rádi pomohou s řešením nenadálých situací, jako je ztráta dokladů, zdravotní potíže nebo jiné nepředvídatelné události. Telefonní číslo na asistenční službu najdete ve vašich cestovních dokumentech. Přejeme vám krásnou a bezpečnou dovolenou v Dominikánské republice s Blue Style!

blue style dominikánská republika

Zdravotní péče a očkování

Před cestou do Dominikánské republiky se doporučuje konzultace s lékařem nebo na očkovacím centru ohledně očkování a preventivních opatření. Mezi doporučená očkování patří žloutenka typu A a B, tetanus, záškrt a břišní tyfus.

Zdravotní péče v Dominikánské republice je na dobré úrovni ve velkých městech, jako je Santo Domingo a Puerto Plata, kde najdete moderní nemocnice a kliniky s kvalifikovaným personálem. V turistických oblastech je dostupná i základní lékařská péče. Doporučuje se však sjednat cestovní pojištění, které pokryje případné lékařské výdaje, včetně repatriace.

Voda z kohoutku není v Dominikánské republice pitná. Doporučuje se pít balenou vodu a používat ji i na čištění zubů. Dbejte na hygienu rukou a konzumaci tepelně upravených potravin, abyste předešli střevním potížím.

V Dominikánské republice se vyskytují komáři, kteří mohou přenášet choroby jako je Zika, dengue a chikungunya. Používejte repelent proti hmyzu, noste oblečení s dlouhým rukávem a nohavicemi, zvláště během svítání a soumraku.

Cestovní pojištění a jeho důležitost

Dominikánská republika, perla Karibiku, láká na azurové moře, bílé pláže a slunnou náladu. Než se ale do této exotické destinace s Blue Style vydáte, je důležité myslet na cestovní pojištění. Cestovní pojištění není jen formalita, ale důležitá součást bezstarostné dovolené. V případě neočekávaných událostí, jako je úraz, nemoc nebo ztráta zavazadel, vám kryje záda a ušetří vám nemalé finanční výdaje. Dominikánská republika má odlišný zdravotní systém než Česká republika a ošetření bez pojištění by se vám mohlo prodražit. Při výběru cestovního pojištění se zaměřte na dostatečné krytí léčebných výloh, repatriaci, odpovědnost za škodu a ztrátu zavazadel. S Blue Style si můžete sjednat cestovní pojištění přímo při koupi zájezdu a mít tak jistotu, že jste komplexně chráněni. Nepodceňujte důležitost cestovního pojištění a užijte si dovolenou v Dominikánské republice bez starostí.