Djerba dovolená 2023 all inclusive: Tunisko za hubičku!

Djerba Dovolená 2023 All Inclusive

Doprava na Djerbu

Plánujete dovolenou na Djerbě v roce 2023 all inclusive a zajímá vás, jak se po ostrově nejlépe pohybovat? Máte na výběr z několika možností. Pokud se chcete soustředit jen na odpočinek na pláži a v hotelu, pak vám postačí hotelové taxi nebo turistické autobusy, které vás zavezou do nejbližšího města Midoun nebo do hlavního města Houmt Souk. Pro větší flexibilitu a nezávislost je ideální pronájem auta. Ceny začínají už na 700 Kč za den a autopůjčovny najdete na letišti i ve větších hotelech. S vlastním autem se snadno dostanete k odlehlejším plážím, starým pevnostem, hrnčířským dílnám v Guellale nebo na krokodýlí farmu. Dobrodružnější povahy si mohou vyzkoušet jízdu na skútru, ale pozor na dopravu ve městech, která může být chaotická. Místní často využívají také sdílené taxi, tzv. "louage", které jezdí po pevných trasách a jsou velmi levné. Stačí jen mávnout na projíždějící auto a domluvit se na ceně. Ať už zvolíte jakýkoli způsob dopravy, Djerba vám nabídne nezapomenutelné zážitky.

Letecké spojení

Djerba láká na all inclusive dovolenou v roce 2023 i díky pohodlnému leteckému spojení z Prahy. Přímé lety na Djerbu obvykle trvají okolo 2,5 hodiny, což z ní dělá dostupnou destinaci i pro kratší dovolenou. Během hlavní sezóny, od května do října, vypravují letecké společnosti z Prahy na Djerbu hned několik letů týdně. Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně a dostupnosti, ale s trochou plánování a včasnou rezervací můžete narazit na velmi výhodné nabídky. Pro ty, kteří preferují větší flexibilitu, je možné letět na Djerbu i s přestupem, například v Tunisku nebo v některém z evropských měst. Tato varianta může být někdy i levnější, ale počítejte s delší dobou cestování. Ať už se rozhodnete pro přímý let, nebo let s přestupem, letecké spojení je pohodlný a rychlý způsob, jak se dostat na Djerbu a užít si zaslouženou dovolenou all inclusive.

Přímé lety Praha

Pro milovníky slunce a pláží je tu skvělá zpráva! V roce 2023 se můžete těšit na přímé lety z Prahy na Djerbu, čímž se tato destinace stává ještě dostupnější. Zapomeňte na zdlouhavé přesedání a užijte si komfortní cestu přímo do srdce vaší dovolené. Djerba, perla Tuniska, láká na své bělostné pláže, tyrkysové moře a bohatou historii. A s nabídkou all inclusive si užijete dovolenou bez starostí a skrytých poplatků.

V ceně all inclusive balíčků na Djerbě v roce 2023 najdete ubytování v komfortních hotelech, stravování formou bufetu po celý den, nealkoholické i alkoholické nápoje a často i další služby jako sportovní aktivity, animační programy pro děti i dospělé a vstup do wellness centra. Djerba je ideální destinací pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce toužící po odpočinku a zábavě.

Nezapomeňte si během své dovolené na Djerbě prohlédnout i místní památky, jako je starobylá pevnost Borj El Kebir, synagoga El Ghriba nebo tradiční tržiště. Ochutnejte také místní speciality, jako je kuskus, tajine nebo lahodný mátový čaj. S přímými lety z Prahy a nabídkou all inclusive si dovolenou na Djerbě v roce 2023 užijete naplno a bez starostí.

Charterové lety

Pro vaši dovolenou na Djerbě v roce 2023 s all inclusive máte možnost využít širokou škálu charterových letů. Tyto lety jsou vypravovány z několika letišť v České republice, jako jsou Praha, Brno, Ostrava a Pardubice, a směřují přímo na mezinárodní letiště Djerba-Zarzis (DJE). Charterové lety jsou oblíbenou volbou pro dovolenkáře, kteří preferují přímé spojení a kratší dobu letu. Navíc cestovní kanceláře často nabízejí atraktivní balíčky zahrnující charterový let, transfer z letiště do hotelu a zpět a ubytování s all inclusive. To vám ušetří čas a starosti s plánováním dopravy a ubytování. Při výběru charterového letu se informujte o letovém řádu, délce letu a případných poplatcích za zavazadla. Doporučujeme vám rezervovat si letenky s dostatečným předstihem, zejména pokud cestujete v hlavní sezóně, abyste měli jistotu místa a získali výhodnější cenu.

Doba letu

Délka vašeho letu na Djerbu se bude lišit v závislosti na tom, odkud přesně letíte a s jakou leteckou společností. Obecně ale počítejte s dobou letu okolo 2,5 až 3 hodin z Prahy. Let z Brna nebo Ostravy může být o něco delší, a to zhruba o 30 minut až hodinu, jelikož často zahrnuje mezipřistání.

Při výběru vaší all inclusive dovolené na Djerbě v roce 2023 si vždy zkontrolujte informace o letech od cestovní kanceláře. Některé lety mohou být přímé, zatímco jiné mohou zahrnovat mezipřistání, což samozřejmě ovlivní celkovou dobu vaší cesty.

Ať už letíte z jakéhokoli města, nezapomeňte si s sebou na palubu letadla vzít něco na čtení, hudbu nebo film, abyste si krátili dlouhou chvíli. Po přistání na vás už bude čekat sluncem zalitá Djerba a zasloužený odpočinek.

Transfer z letiště

Při plánování vaší all inclusive dovolené na Djerbě v roce 2023 je důležité zorganizovat si i transfer z letiště do vašeho hotelu. Po příletu na Mezinárodní letiště Djerba-Zarzis (DJE) máte několik možností, jak se dostat do svého ubytování:

Taxi: Taxi je k dispozici přímo před příletovou halou. Doporučujeme domluvit si cenu předem, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením. Cesta do hlavních turistických oblastí, jako je Zone Touristique, trvá přibližně 20-30 minut.

Transfer s cestovní kanceláří: Pokud si kupujete zájezd od cestovní kanceláře, transfer z letiště do hotelu a zpět je obvykle v ceně. V tomto případě na vás bude po příletu čekat v příletové hale zástupce cestovní kanceláře, který vás odvede k vašemu autobusu.

Pronájem auta: Pokud plánujete během dovolené na Djerbě procestovat i další místa, pronájem auta je skvělou volbou. Na letišti najdete pobočky několika mezinárodních i místních autopůjčoven. Doporučujeme rezervovat si auto předem online, abyste měli jistotu dostupnosti a lepší ceny.

Místní autobus: Z letiště jezdí i místní autobusová linka, která vás zaveze do centra Houmt Souk. Odtud se pak můžete dopravit taxíkem nebo dalším autobusem do vašeho hotelu. Tato varianta je nejlevnější, ale také časově nejnáročnější.

Při výběru transferu z letiště na Djerbě zvažte svůj rozpočet, časové možnosti a preference. Ať už zvolíte jakoukoli možnost, přejeme vám příjemnou a bezproblémovou cestu do vašeho hotelu a krásnou dovolenou na tomto kouzelném ostrově.

Místní doprava

Ať už se chystáte na Djerbě prozkoumávat starobylé památky, malebná zákoutí, nebo se jen tak toulat po okolí vašeho all inclusive hotelu, místní doprava vám nabídne hned několik možností. Pro kratší vzdálenosti a objevování center měst jako Houmt Souk nebo Midoun se nabízí sdílené taxi, tzv. "louage". Tyto bílé dodávky s modrým pruhem pojmou až 8 pasažérů a vyjíždějí, jakmile se naplní. Ceny jsou velmi příznivé, ale je dobré si je před jízdou domluvit. Pokud preferujete větší komfort a soukromí, běžně dostupné jsou i klasické taxíky. Nezapomeňte si ale před jízdou domluvit cenu, abyste pak nebyli nemile překvapeni. Pro dobrodružnější povahy a delší trasy se nabízí pronájem skútru nebo auta. Díky tomu budete mít svobodu a flexibilitu objevovat krásy Djerby vlastním tempem. Nezapomeňte ale, že provoz na silnicích může být chaotický a je potřeba dbát zvýšené opatrnosti. Pokud se necítíte na řízení v cizí zemi, můžete využít služeb místních autobusů, které spojují hlavní města a turistické atrakce. Jízdní řády ale nebývají vždy spolehlivé a autobusy mohou být přeplněné, obzvláště v hlavní sezóně.

Taxi služby

Na Djerbě jezdí spousta bílých a žlutých taxíků, které představují pohodlný a dostupný způsob dopravy po ostrově, ať už se chcete vydat na průzkum pláží, navštívit památky nebo si užít noční život. Před jízdou si vždy ověřte, zda má taxi funkční taxametr. Pokud ne, domluvte si cenu předem, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením. Ceny jízd jsou obvykle nízké, ale je vhodné si je ověřit předem, a to zejména v noci nebo mimo hlavní turistické oblasti.

Alternativou k taxíkům jsou také minibusy zvané "louages", které jezdí po pevných trasách a jsou ještě levnější. Louages obvykle odjíždějí, jakmile se naplní, a zastavují na znamení podél trasy. Pro delší cesty po ostrově si můžete pronajmout auto. Půjčovny aut najdete na letišti i ve větších turistických střediscích. Pro pronájem auta budete potřebovat platný řidičský průkaz a kreditní kartu.

Pronájem auta

Djerba láká v roce 2023 na nezapomenutelnou dovolenou all inclusive a pronájem auta vám umožní ostrov prozkoumat do hloubky. Pohodlně se dopravíte k odlehlým plážím s jemným pískem a křišťálově čistou vodou, kam se autobusem nedostanete. Objevte skryté vesničky, kde se zastavil čas, ochutnejte tradiční speciality v místních restauracích a nakupte si originální suveníry na barevných trzích. S vlastním autem budete pány svého času a programu. Můžete si tak naplánovat výlety dle libosti a užít si Djerbu naplno.

Autobusy a luáže

Na Djerbě se o vás postarají all inclusive hotely, ale co když zatoužíte po troše dobrodružství a chcete prozkoumat ostrov na vlastní pěst? Pak máte na výběr mezi autobusy a luážemi. Autobusy, provozované společností Société de Transport du Sud, jsou levné a spojují všechna hlavní města a turistické atrakce. Nečekejte klimatizaci ani jízdní řády, na které byste se mohli 100% spolehnout. Cestování autobusem je zkrátka autentický zážitek. Luáže, sdílené taxíky, jsou o něco dražší, ale zase pohodlnější a rychlejší. Najdete je na stanovištích ve městech a obcích. Stačí zamávat a řidič vám zastaví. Nezapomeňte si cenu domluvit předem! Ať už zvolíte autobus nebo luáž, cestování po Djerbě vám odhalí skryté krásy ostrova a přinese nezapomenutelné zážitky.

Výlety na Djerbě

Djerba láká na dovolenou all inclusive i v roce 2023. Kromě odpočinku na nádherných plážích s jemným pískem a průzračnou vodou nabízí Djerba i spoustu možností k výletům. Prozkoumejte ostrov a jeho okolí s našimi tipy na výlety. Vydejte se na fascinující výlet lodí na ostrov plameňáků. Pozorujte tato elegantní stvoření v jejich přirozeném prostředí a užijte si koupání v křišťálově čisté vodě. Zažijte dobrodružství v saharské poušti během jeep safari. Projeďte se písečnými dunami, navštivte berberskou vesnici a poznejte tradiční způsob života. Objevte historii a kulturu Djerby. Navštivte starobylou synagogu El Ghriba, prozkoumejte pevnost Bordj El Kebir nebo se projděte uličkami tradičního trhu v Houmt Souk. Ponořte se do atmosféry starověkého Říma během výletu do římského archeologického naleziště v Dougga. Obdivujte zachovalé ruiny a poznejte historii této fascinující civilizace. Užijte si den plný zábavy v aquaparku. Svezte se na tobogánech, relaxujte v bazénech a užijte si zábavu pro celou rodinu. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv výlet, Djerba vám zaručeně poskytne nezapomenutelné zážitky.

Organismy a ceny

Djerba láká na all inclusive dovolenou i v roce 2023. Mnoho hotelů na ostrově nabízí tento typ pobytu, který zahrnuje nejen ubytování a stravování, ale často i další služby jako sportovní aktivity, animační programy a někdy i vybrané výlety. Ceny all inclusive pobytů na Djerbě se liší v závislosti na konkrétním hotelu, termínu a délce pobytu. Obecně platí, že mimo sezónu (jaro a podzim) jsou ceny příznivější než v hlavní sezóně (léto).

Při výběru all inclusive dovolené na Djerbě je důležité zvážit, co od pobytu očekáváte. Pokud toužíte po maximálním pohodlí a neomezené konzumaci jídla a pití, pak je all inclusive ideální volbou. Pokud si ale raději vaříte sami a chcete poznat místní kulturu i gastronomii, pak zvažte ubytování v apartmánu s vlastním stravováním. V každém případě je Djerba krásný ostrov s příjemným podnebím, který si zamilujete.

Tipy pro cestování

Plánujete dovolenou na Djerbě v roce 2023 a láká vás all inclusive? Skvělá volba! Aby vaše dovolená proběhla bez komplikací a vy si ji užili na maximum, máme pro vás pár tipů. Nezapomeňte si s sebou vzít platný cestovní pas, cestovní pojištění je samozřejmostí. Na Djerbě se platí tuniským dinárem (TND), směnit si můžete na letišti nebo v hotelích, kurz je obvykle výhodnější v bankách. Většina hotelů akceptuje i platbu kartou, ale je dobré mít u sebe i hotovost.

Oficiálním jazykem je arabština, ale v turistických oblastech se domluvíte francouzsky a anglicky. Místní obyvatelé ocení, když se naučíte pár základních frází v arabštině. Co se týče oblečení, volte pohodlné a vzdušné oblečení, na večer se hodí něco elegantnějšího. Nezapomeňte na pokrývku hlavy a opalovací krém, slunce je zde opravdu silné.

Djerba je bezpečná destinace, přesto je dobré dbát na své osobní věci a nenechávat je bez dozoru. Pokud se chystáte na výlety mimo hotelový resort, doporučujeme využít služeb oficiálních turistických kanceláří.

A co ochutnat? Určitě si nenechte ujít tradiční tuniský čaj s mátou, kuskus, tajine nebo brik. Milovníci sladkého si pochutnají na datlích, fících a mandlích.

Užijte si svou dovolenou na Djerbě naplno!