Cyklostezky, které patří k nejkrásnějším v Česku

Cyklistika, to je vášeň, které propadá spousta lidí. Možnost vidět krásy České republiky ze sedla kola mají něco do sebe. Můžete projet podstatně větší kus země, než kdybyste šli pěšky a hlavně máte i kvalitní zázemí. V Česku totiž fungují nejrůznější cyklostezky, které si Vás podmaní především svým zajímavým prostředím.

Jestliže už máte připravenou cyklistickou výbavu na sezónu, je nejvyšší čas začít s plánováním dovolené na kole. A právě s tím se Vám pokusíme co nejvíce pomoci.

Vyrazte do Lednicko-valtického areálu

Váš cyklovýlet může začít třeba na Jižní Moravě, kde se nachází krásné cyklostezky. Typickým příkladem je ta s názvem Lichtenštejnská stezka, jejíž délka je rovných 39 kilometrů. Určena je pro silniční i treková kola a díky lehké obtížnosti ji zvládnou také menší děti. Vede z Valtic přes Janův hrad, Lednické rybníky, přes Tři Grácie a Rendez-vous zpět do Valtic.

Cyklostezky v Českém ráji

Cestu byste si měli udělat také do Českého ráje. Zdejší cyklostezky toho nabízí více než dost. Jestliže si chcete užívat výhledů na hrad Trosky, Skalní město a Kost, potom Vás osloví zdejší populární cyklostezka. Ta vede z Valečova až na zmiňovaný Hrad Kost. Délka je 49 kilometrů a díky desítkám skalních útvarů po cestě se pro Vás stane doslova nezapomenutelná.

Beskydy na kole

Vybírat si ovšem nemusíte pouze cyklostezky lehčího charakteru. Zaměřit se můžete také na ty náročnější, které Vás provedou po nádherných kopcích. Co takhle vyrazit ke slavným Pustevnám v Beskydech a za sochou Radegasta? Právě sem Vás přivede cyklostezka nesoucí označení „Po hřebeni Radhoště“. Celá trasa vede z Frenštátu pod Radhoštěm směrem na Trojanovice, Radhošť, Mariňák, Čeladnou s cílem opět ve Frenštátu. Připravte se však na to, že tento výlet si bude žádat spíše horské kolo. Jde o náročnější trasu, jejíž celková délka je 46 kilometrů.

Nenechte kolo ležet doma ve sklepě nebo v garáži a vyrazte na některou z uvedených cyklostezek.

Publikováno: 09. 11. 2020

Kategorie: Dovolená

Autor: PetrNeruda

Tagy: cyklistická stezka | cyklostezka | cyklostezky | cyklovýlet | jízdní kolo