Cestovní pojištění uzavírejte před každou dovolenou

Ať už se vydáte na jakoukoliv dovolenou, neměli byste za žádných okolností zapomínat na cestovní pojištění. To Vám může v rámci konkrétních aktivit v Česku přijít také vhod, při cestě do zahraničí je naprostou nezbytností. Kryje totiž především lékařské náklady spojené s jakýmkoliv ošetřením, jehož cena je za hranicemi České republiky opravdu vysoká.

Vyberte si to správné cestovní pojištění

Vaším odrazovým můstkem se při volbě cestovního pojištění musí stát finanční limit pro léčebné výlohy. Při cestách po Evropě to bývá obvykle kolem 1,2 až 2 milionů korun, což by mělo být dostatečné. V závislosti na charakteru cestu můžete pochopitelně volit i vyšší limity.

Základní cestovní pojištění vychází na několik desítek korun denně, to rozšířené se může šplhat výše. Cenu pojištění do značné míry ovlivňuje fakt, jaké přidružené služby si zvolíte.

  • Úrazové pojištění je obvykle spojeno s trvalými následky.
  • Pojištění zavazadel je ideální proti ztrátě peněz a osobních věcí.
  • Pojištění odpovědnosti za škodu myslí i na materiální újmu, kterou můžete způsobit jiným lidem.
  • Storno cesty zase kryje výdaje spojené s nutností zrušit dovolenou na základě předem stanovených událostí.

Cestovní pojištění bude jinak vypadat pro člověka, který se chystá na relaxační pobyt či kempování a jinak pro toho, kdo vyjíždí za adrenalinem a dobrodružstvím. Právě v takových případech se s ohledem na provádění daných činností vyplatí připlatit si za pojištění rizikových sportů. Výjimkou není ani pojištění vozidla, repatriace a mnohé další.

Asistenční služby cestovního pojištění

Je pravdou, že kvalitní cestovní pojištění je obvykle spojeno s komplexnějšími asistenčními službami. I v jejich případě se mnohdy vyplatí připlatit si za rozšířenou nabídku. Typickým příkladem je tlumočení a překlady, telefonická pomoc při jednání s nejrůznějšími úřady, komplexní informační servis o daném místě ještě před odjezdem nebo uhrazení cesty rodinného příslušníka do nemocnice v zahraničí, kde budete hospitalizováni.

Jednou pro vždy si zafixujte, že každá dovolená by měla být spojena s příslušným cestovním pojištěním.