Cestovní kufr je základ pro každého cestovatele

Cestování je příjemnou činností, které se s nadšením oddává velká spousta lidí. A je jedno, jestli vyrazíte za krásami České republiky nebo někam do světa. V každém případě se sebou budete potřebovat jednu důležitou věc. A tou je cestovní kufr. Zavazadlo, do něhož si uschováte všechny nezbytné věci. Právě při jeho výběru je třeba přihlížet k několika důležitým parametrům.

Cestovní kufr a jeho výrobní materiál

V první řadě byste se měli zaměřit na výrobní materiál. Jednu kategorii produktů tvoří textilní kufry, které jsou cenově dostupnější, mohou nabízet větší zavazadlový prostor díky přidruženým venkovním kapsám a pyšní se odolnými materiály. Textilní cestovní kufr však nemusí být vhodný pro přepravu křehčích věcí. Ideální je však pro oblečení.

Opakem toho jsou skořepinové kufry. Ty si asi nevezmete na klasické kempování, v rámci běžného cestování však oceníte pevnost obalu, snadnou údržbu a nepromokavost. Mezi negativa se může řadit poškození či poškrábání vnějšího pláště.

K jakým dalším parametrům přihlížet?

Když budete vědět, jaký výrobní materiál má cestovní kufr mít, můžete přejít k volbě jeho ostatních vlastností. Mnohdy se vyplatí vlastnit dva kufry odlišné velikosti. Ten menší třeba v podání kabinového zavazadla na kratší dovolenou, větší pro dlouhodobější cestu nebo v případě početnější rodiny.

Cestovní kufr pochopitelně může disponovat i přidruženými doplňky, které do jisté míry zlehčují cestování a přináší odpovídající komfort. Typickým příkladem jsou kolečka. Nabízí se varianty se dvěma a čtyřmi kolečky. Pozor, více koleček vyžaduje rovný povrch pro přepravu.

Dále myslete na to, aby cestovní kufr měl bezpečnostní zámek, respektive nabízel možnost uzamčení. Tím ochráníte své osobní věci při cestování. Zároveň věnujte pozornost rukojeti. Ideálně, když bude pevná, bytelná a výškově stavitelná.

V neposlední řadě pomýšlejte i na takové detaily, jakými jsou například vnitřní organizéry a kapsy. Ty umožňují lepší třídění věcí. Svoji roli při nákupu sehraje také volba odpovídajícího designu. Ten by se Vám měl líbit.

Publikováno: 19. 10. 2020

Kategorie: cestování

Autor: PetrNeruda

Tagy: cestovní kufr | kufr | skořepinový cestovní kufr | textilní cestovní kufr