České přehrady, které stojí rozhodně za návštěvu

Česká republika se pyšní řadou nejrůznějších dominant nacházejících se ve všech jejích koutek. Teď nemáme na myslí známé národní parky, ale vodní plochy. Ty každoročně lákají spoustu milovníků vody, jedinečné přírody a na mnoha místech i nekonečné zábavy. Jsou to české přehrady.

V tomto článku Vám přinášíme seznam těch největších vodních přehrad, které mají rozhodně něco do sebe.

Jaké jsou největší české přehrady?

Z pohledu celkové rozlohy patří mezi největší české přehrady Lipno I s rozlohou 4 909,76 hektarů. Tato přehrada leží na řece Vltavě v Jihočeském kraji a byla dokončena v roce 1957. Ne nadarmo je označována, jako jihočeské moře. Vzhledem k tomu, že se zde nachází vodní elektrárna, její využití je opravdu široké. Z hlediska turismu láká například Stezka korunami stromů Lipno na kopci Kramolín, ale také velká bobová dráha a lanový park.

Druhou největší nádrží je Orlík. Jeho rozloha je 2 545,54 hektarů a jeho dominantou je mimo jiné hloubka rovných 74 metrů. Když byla budována v letech 1954 až 1961, muselo být zaplaveno hned šestnáct vesnic a osad. A jaké ostatní české přehrady můžete navštívit?

Další v pořadí z pohledu rozlohy je Novomlýnská přehrada neboli Nové Mlýny III. Dále je to Švihov, Nechranice v Ústeckém kraji a populární Slapy ve Středočeském kraji. Ty jsou jedinečné z pohledu rekreace.

Okuste krásky českých přehrad

Výčet významných a zajímavých vodních ploch nacházejících se v České republice samozřejmě ještě nekončí. Chceme Vám totiž přinést co možná nejvíce originálních tipů na přehrady, které mají co nabídnout. Mezi populární české přehrady tak patří Seč, Brněnská přehrada, Dalešice, Vranovská přehrada, Les Království, Rozkoš, Slezská Harta, Olešná, Hracholusky a Luhačovice. Právě seznam těchto posledních jmenovaných dokazuje to, že rozloha není vše, a i menší přehrady v Česku dokáží díky svému situování nabídnout ohromující přírodní skvosty. Tak neotálejte a navštivte některou z českých půvabných přehrad.

Publikováno: 29. 10. 2020

Kategorie: dovolená

Autor: PetrNeruda

Tagy: Brněnská přehrada | české přehrady | Lipno | Novomlýnské přehrady | Orlík | přehrada | Švihov